Ukradł portfel, wydał pieniądze i chciał zgłosić przypadkowe przywłaszczenie

7
15.10.2015
Ukradł portfel, wydał pieniądze i chciał zgłosić przypadkowe przywłaszczenie
fot. nadesłana
Do komendy policji w Elblągu przyszedł wczoraj 29-letni mężczyzna i przyniósł portfel. Powiedział policjantom, że zabrał go omyłkowo z lokalu, w którym wcześniej się bawił. Funkcjonariusze uważnie go wysłuchali i sprawdzili wszelkie okoliczności tego zajścia. Okazało się, że portfel został skradziony, a zgłaszający jest sprawcą tej kradzieży.
Zdarzenie miało miejsce w lokalu rozrywkowym przy ulicy Ogólnej. Tam w miniony wtorek (13 października), około godz. 20 bawił się 29-letni Marcin R. Mężczyzna siedział przy barze i wykorzystał okazję do tego, aby zabrać z lady portfel siedzącego obok mężczyzny, który wcześniej postawił mu drinka. Prawdopodobnie sprawca widział, że były tam banknoty. Następnie wyszedł z lokalu i zaczął uciekać przed barmanem, który pełni tam także funkcję stróża porządku. Ten jednak nie zdołał go dogonić. 29-latek rzucił w ochroniarza portfelem, na swoją zgubę – własnym portfelem.
   Wczoraj wieczorem przyszedł do komendy zgłosić, że przez pomyłkę zabrał portfel klienta lokalu, gdyż ma podobny i myślał że to jego. Jednocześnie również, przez pomyłkę, miał wydać znajdujące się w nim pieniądze. Policjanci uważnie wysłuchali zgłaszającego, ale nie dali się nabrać. Wszystko dokładnie sprawdzili i chwilę później zatrzymali go w policyjnym areszcie. Jak ustalili w portfelu było 700 zł, karty kredytowe i dokumenty. Poza pieniędzmi nic nie zniknęło. Marcin R. odpowie teraz za kradzież. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

i weź tu cokolwiek oddaj na policje. Brawo za przestrogę.
(2015.10.15)
naucz się czytać ze zrozumieniem tekstu, o ile w ogóle czytałeś.
(2015.10.15)
Marcin Rosiak to frajer
marychaa (2015.10.15)

info

6  
  2
DO kradzieży potrzebna jest głowa a nie STYROPIANOWY MÓZG, a takowy posiada ten pacjent
ttt (2015.10.15)

info

3  
  0
sandra sandra a naj z tych pań to dorotka
(2015.10.15)

info

0  
  0
Dorotka ta Czarna Niunia? no maszyna niezla
(2015.10.15)

info

0  
  0
Hahsahaha
Flacha (2015.10.22)

info

0  
  0