Trzydziestolatek znęcał się nad swoją matką

23
01.12.2017
Trzydziestolatek znęcał się nad swoją matką
fot. policja
To dobry chłopak, jak nie pije, ale… pije praktycznie codziennie. Pije i wyzywa, pije i zaciąga długi. Gra na automatach i przegrywa, a jak przychodzi do domu, to grozi, że jak mu nie dam pieniędzy, to coś w domu rozwali. Tak pokrzywdzona opisywała swoją sytuację policjantom, którzy przyjechali na interwencję. Smutna historia kobiety, która wychowała syna, a teraz nie wie, co zrobić, bo boi się przyjść do własnego domu.
Sytuacje powtarzały się regularnie od września tego roku. 30-letni mężczyzna znęcał się nad swoją matką. Kobieta nie wiedziała, co zrobić, bo syn, bo go kocha, bo przecież to najbliższa rodzina, a przecież i tak wszyscy wiedzieli… Tak to opisywała w rozmowie. Najbardziej bała się, że jak wróci pijany do domu, to zniszczy rzeczy w mieszkaniu. Bo do popychania i grożenia już się przyzwyczaiła. Taki miał sposób 30-letni syn: „jak nie dasz mi pieniędzy, to coś w domu rozwalę”. Kobieta mówiła policjantom, że nie miała wyboru, musiała mu dać chociaż 5 złotych na piwo, bo inaczej niszczył meble. Kobieta później sprzątała rozbite szkło, nierzadko przy tym płacząc.
   Finał tej historii jest taki, że domowego oprawcę zatrzymali policjanci. W chwili zatrzymania 30-latek wobec policjantów nie był agresywny. W dalszym ciągu odgrażał się jednak matce. Kobieta wciąż zastanawiała się, czy dobrze robi zgłaszając sprawę i szukając jednocześnie pomocy przed agresywnym synem. Policjanci prowadzą teraz postępowanie pod kątem art. 207 kodeksu karnego. Za znęcanie się nad osobą najbliższą może grozić kara do 5 lat pozbawiania wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Policja znów łapie brawo a sąd wypuści!!!!!
(2017.12.01)

info

19  
  2
Głosy mu kazaly i dostanie 6 miesięcy w zawieszeniu.
(2017.12.01)

info

12  
  3
sędziowie komunistyczni w o n!!!!!
(2017.12.01)
Pamiętacie Ballade o Januszku? Ciężkie roboty dla zwyroli!!!!!
(2017.12.01)

info

28  
  0
Jak można zgłaszać na Policję takie rzeczy! Przecież to Twój syn - a że bije, pije i odgraża się - trudno, może kiedyś z tego wyrośnie, a ma już 60 lat.
(2017.12.01)
A pap Piotrowicz wasz ulubieniec to z jakiego ustroju wyrósł???? Chciałem dodać że większość sędziów orzekających w Elbląskich sądach co najwyżej mogła się wtedy uczyć i nie jest pozostałością po PRLu. Formalnie komuna skończyła się ale w sercach ludzi wciąż jeszcze żyje bo jak inaczej nazwać roszczenia do świadczeń 500+ i innych które należy rozdawać za darmo przy jednoczesnej krytyce kapitalistów i "groszorobów". Bez przedsiębiorców nie będzie też pieniążków na wasze świadczenia, pieniążków nie da się po prostu dodrukować.
(2017.12.01)
wlasną matke teroryzowac
arbuzzz (2017.12.01)

info

6  
  0
Januszek cwaj ?
(2017.12.01)

info

8  
  1
Stary koń 30 lat i nie chce pracować aby mieć na swoje wydatki? Co za dno! Dojrzałością życiową to on nie grzeszy. Jedyne co mu zostaje to znaleźć sobie jakąś kasiastą partnerkę. Pytanie tylko czy któraś go kiedykolwiek zechce?
StefanK (2017.12.01)

info

18  
  0
łapie? a uciekal?
(2017.12.01)

info

3  
  3