Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany

2
26.03.2015
Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany
Kryminalni z Braniewa ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. 45-latek w ciągu jednej nocy uszkodził zamki w 5 samochodach, dostając się do wnętrza jednego z nich. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzie, które mogło posłużyć sprawcy do przestępczego działania.
18 marca br. właścicielka opla poinformowała oficera dyżurnego, że nieznana osoba uszkodziła zamek w jej pojeździe. Interweniujący wówczas patrol ustalił, że na tym samym parkingu zniszczenia widoczne są w jeszcze kilku samochodach. Na miejsce wezwano policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w ciągu jednego wieczoru ktoś włamał się do osobowego fiata, a do kolejnych 4 pojazdów bezskutecznie próbował się dostać, uszkadzając zamki. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy kilka dni po zgłoszeniu zatrzymali podejrzanego. Po przedstawieniu zarzutu 45-latek przyznał się do winy, tłumacząc, że tamtego wieczoru był pijany i szukał w pojazdach pieniędzy. Z informacji, które posiadają funkcjonariusze wynika także, że podejrzany miał już w przeszłości konflikt z prawem. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
   
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

10 lat za uszkodzenie zamków w pięciu samochodach gratuluję pomysłowości jak tak dalej pojdzie więzienia popekaja z przepelnienia jak takie wyroki beda dawać za takie bzdury no ale jak za batonika wsadzaja to to jest zbrodnia mega
(2015.03.26)
A gdzie wyczytałeś geniuszu, że dostał 10 lat? A za batonika jeszcze nikogo nie wsadzili, doczytaj najpierw o co chodzi z batonikiem ty ciemna, gimbazjalna maso.
(2015.03.27)