Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna

16
20.12.2016
Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna
Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny. Ponownie będzie musiał to udowodnić przed sądem w Ostródzie (fot. AD)
Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił dziś (20 grudnia) wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie byłego prezydenta Olsztyna, Czesława Jerzego Małkowskiego. Sprawę będzie musiał ponownie rozpatrzyć Sąd Rejonowy w Ostródzie. Małkowski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Jednak jego obrońca, adwokat Marek Gawryluk przyznał, że jego klient odetchnął z ulgą: - Liczył na sprawiedliwość i nadal liczy.
- Jesteśmy zadowoleni ponieważ sąd uwzględnił naszą apelację w zakresie uchylenia wyroku do ponownego rozpoznania - wyjaśniał mecenas Gawryluk. - Domagaliśmy się uniewinnienia, ale nie zawsze można osiągnąć uniewinnienie na danym etapie postępowania. Najistotniejsze jest to, że sąd uchylił wyrok w całości w zakresie skazania i wymierzenia kary.
   - Były błędy, które skutkowały uchyleniem wyroku, ale o szczegółach nie mogę powiedzieć - kontynuował obrońca Czesława Małkowskiego. - Mam nadzieję, że zostaną one naprawione przed sądem pierwszej instancji. Przede wszystkim należy skupić się na bardzo obszernym materiale osobowym.
   Czesław Małkowski nie chciał komentować decyzji Sądu Okręgowego w Elblągu.
   - Mój klient przyjął wyrok z ulgą, bo liczył na sprawiedliwość i nadal liczy - wyręczył go obrońca. - Jest już zmęczony postępowaniem, które trwa 8 lat i nadal wskazywane są błędy.
   Proces Czesława Małkowskiego w sądzie drugiej instancji trwał nieco ponad pół roku. Toczył się za zamkniętymi drzwiami. Dziś (20 grudnia) Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Ostródzie w dwóch najpoważniejszych punktach: gwałtu i usiłowania gwałtu. Wcześniej Małkowski został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Ostródzki sąd zakazał mu przez 6 lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej - przez 6 lat. I ten wątek będzie ponownie podnoszony w Ostródzie.
Sąd uchylił wyrok ws. byłego prezydenta Olsztyna
Podczas ogłoszenia wyroku (fot. AD)

   - Sprawa jest wyjątkowo skomplikowana i sąd drugiej instancji uznał, że poprzednie orzeczenie było przedwczesne - mówiła Iwona Kruszewska z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.
   W tym procesie prokuratura chciała podwyższenia kary do 8 lat pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu kontaktu z pokrzywdzoną oraz zakazu zajmowania stanowisk w administracji samorządowej.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Taki sympatyczny człowiek. .. ..
(2016.12.20)

info

5  
  14
za samą twarz dałbym mu 20 latek
jaxxxxxxxxxxxxxxxx (2016.12.20)

info

24  
  3
gościu jest winien i kręci makarony jak może, ,krętacz i zboczeniec
bolooooooooo (2016.12.20)

info

24  
  5
- Były błędy, które skutkowały uchyleniem wyroku, ale o szczegółach nie mogę powiedzieć kur, ,, ,wa co za krętacze
bolooooooooo (2016.12.20)

info

20  
  5
z gory bylem pewien ze zostanie niewinny i tak pisałem tutaj a ostroda tez to potwierdzi
kaziucoprzerzyljuztroche (2016.12.20)

info

21  
  0
żałosne i tyle w temacie
(2016.12.20)

info

14  
  2
No i co ? Oliwa sprawiedliwa a już było huzia na Józia wszyscy gęby darli : na stos, na stos, na stos !!!
(2016.12.20)

info

4  
  22
Czemu Wam tak zależy, żeby go wsadzić? Widocznie facet nie ma nic na sumieniu, skoro nie mogą mu udowodnić winy.
(2016.12.20)

info

4  
  21
A moim zdaniem grają na czas on i jego obrońca. Gdyby był niewinny nie było by procesu.
.mt (2016.12.20)
@kasia123123 - dziala mam 6 punktow
robertgosc (2016.12.20)