Sąd da im popalić

5
01.04.2015
Sąd da im popalić
W nielegalnej fabryce policjanci CBŚ zabezpieczyli blisko 4 mln sztuk papierosów (fot. arch. www.policja.pl)
Sześciu obywateli Polski odpowie przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych i handlem na szeroką skalę. Swoją działalnością narazili Skarb Państwa na milionowe straty. Fabryka papierosów mieściła się w budynkach zamkniętej hurtowni alkoholu przy ul. Kościuszki w Elblągu. Produkcję przerwał w lipcu ubiegłego roku "nalot" policjantów CBŚ i funkcjonariuszy Służby Celnej.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej skonfiskowali blisko 4 miliony sztuk podrobionych papierosów marki "Marlboro", wartych ponad 2 miliony złotych. Zabezpieczyli także ponad 7 ton krajanki tytoniowej wartej ponad 4,2 miliona złotych oraz różnego rodzaju komponenty służące do pakowania papierosów. Wprowadzenie takiej ilości nielegalnego tytoniu na rynek naraziłoby Skarb Państwa na uszczuplenie należności z tytułu niezapłaconej akcyzy na około 8 milionów złotych.
   Podczas lipcowej akcji w fabryce przy ul. Kościuszki zatrzymano 14 osób, w tym 8 obywateli Paragwaju. Śledztwo pozwoliło ustalić, kto stał za nielegalnym papierosowym biznesem. Akt oskarżenia, który trafił do elbląskiego sądu, obejmuje sześciu obywateli Polski.
   - Rafał B., Jarosław K., Wojciech K., Krzysztof P., Tomasz R. i Piotr R. są oskarżeni o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalną produkcją papierosów i wprowadzaniem ich do obrotu - informuje Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Narazili Skarb Państwa na milionowe straty. Wszyscy byli wcześniej karani. Termin rozpoczęcia procesu nie został jeszcze ustalony, wiadomo natomiast, że wszyscy oskarżeni do 3 lipca będą przebywać w areszcie - kończy sędzia Zientara.
   
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

hahaha "da popalić" hahaha za 2 lata beda dalej smigac mesiami
(2015.04.01)

info

8  
  0
Niech lepiej ścigają prawdziwych bandytów i złodziei. Nasze państwo musi z każdego zedrzeć przecież ludzie przynajmniej chcieli zarobić na życie.
(2015.04.01)

info

9  
  2
a czy salon gier na Lotniczej jest legalny??
edekzfabrykikredek (2015.04.01)

info

8  
  2
'. .swoją działalnością narazili Skarb Panstwa na milionowe straty. .' a czyja to wina, że akcyza taka wysoka?
(2015.04.01)

info

11  
  1
kupie 20 sztang 512-098-833
marcinos21 (2015.04.24)

info

1  
  0