Rozkręcili znak drogowy i zanieśli... na złom

7
24.11.2017
Rozkręcili znak drogowy i zanieśli... na złom
Być może dwaj mężczyźni z Elbląga bardzo dosłownie wzięli sobie do serca pewne używane niegdyś hasło reklamowe: „Rozkręcamy Elbląg”. Dosłownie, ponieważ rozkręcili stojący przy ulicy znak drogowy, a jego elementy zanieśli do punktu skupu złomu. Obu sprawców zatrzymali policjanci. Teraz odpowiedzą oni za kradzież.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 8.30. Dyżurny komendy odebrał zgłoszenie o dwójce mężczyzn, którzy przy pojemnikach na śmieci rozkręcają znak drogowy. Policjanci natychmiast pojechali w to miejsce, lecz nikogo już nie zastali. Jako że niedaleko tego miejsca znajduje się punkt skupu złomu, postanowili go sprawdzić. Pomysł był trafiony. Na miejscu okazało się, że dwaj mężczyźni przynieśli tu wcześniej 3,5-metrowy metalowy słupek. Policjanci odnaleźli mężczyzn kilkadziesiąt metrów od skupu. 43-latek oraz 60-latek mieli przy sobie narzędzia oraz paragon ze „złomowca”.
   Okazało się, że to oni rozkręcili znak drogowy. Do punktu skupu zanieśli tylko najcięższy element - słupek. Policjanci znaleźli też ukrytą w zaroślach tarczę znaku – nakaz jazdy w prawo. Znaleziony element przewieziono do elbląskiego Zarządu Dróg, natomiast obu mężczyzn osadzono w policyjnym areszcie. Teraz usłyszą zarzut kradzieży. Znak wróci na swoje miejsce.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Niech odpowiednie służby sprawcą metalową tablicę z nazwą ronda Kaliningrad bo ktoś już próbował ją wyrwać i odstaje odgięta.
(2017.11.24)

info

0  
  0
Całe szczęście, że są obywatele, którzy dbają o porządek i stosowanie do przepisów, ale gdzie w tym wszystkim jest nasza elbląska policja???
(2017.11.25)

info

0  
  0
ten znak nie uzyteczny w lewackim ustroju
(2017.11.25)
"ten znak nie uzyteczny w lewackim ustroju" - matko, z jakimi tumanami w tym kraju trzeba żyć! Ale ty masz łeb zorany, nawet nie wiesz chyba.
(2017.11.26)
Znam ten znak. Stał przed skrzyżowaniem Elektryczna - Browarna. Stał przy browarnianym płocie wkopany w trawnik. Goła rura bez fundamentowego wzmocnienia na końcu wkopana płytko w gliniasty trawnik. Jakiś tłumok szufelką wygrzebał dziurę i znak włożył, przydeptał i tyle. Widocznie wygrał przetarg na montaż znaku, 30 zł. Wiatr dmuchnął i po znaku.
Fenstermayer (2017.11.26)
lewacki ustroj w 100%
(2017.11.26)

info

0  
  1
@Fenstermayer - - Polska metoda jakościowa mocowania znaków!!! Pewnie nauczyli się od Zarządu Dróg Powiatowych Elbląg zs. w Pasłęku, oni są także w tym świetni ( każdy znak pochylony w inną stronę albo leży w rowie dzień po wkopaniu)
(2017.11.27)