Przyłapani na kradzieży łodzi

2
05.05.2016
Przyłapani na kradzieży łodzi
fot. policja
Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi teraz dwóm mieszkańcom Olsztyna. Policjanci przedstawili im zarzut po tym, jak próbowali zabrać zacumowaną przy brzegu Zalewu Wiślanego łódź. W przestępczym procederze przeszkodził im właściciel.
W miniony wtorek (3 maja) przed godz. 18 policjanci zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców o tym, że dwóch nieznanych mężczyzn chce ukraść jego łódź. Na miejsce natychmiast wysłano patrol funkcjonariuszy. Interweniujący policjanci ustalili, że 45- i 51-latek odcumowali łódź należącą do zgłaszającego, a następnie przygotowali ją do zabrania, umieszczając ją na lawecie. Swojego zamiaru nie osiągnęli, a przeszkodził im w tym właściciel. Mężczyzna oszacował wartość łodzi na blisko 4 tys. zł. Z brzegu Zalewu Wiślanego, zatrzymani przez funkcjonariuszy, trafili wprost do policyjnej celi. Dzień później kryminalni przedstawili im zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz mieszkańcom Olsztyna grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kara bez zawiasów jak są z Olsztyna. Żeby nie własciciel. To juz jutro była by przemalowana i pływałaby niebawem po jeziorach.
(2016.05.05)

info

5  
  1
Do Olsztyna to już nawet łódki wywożą z naszych terenów. Co za pazerność. Trochę to przypomina 1945 r. Pamiętam, że wtedy też wszelkiej maści złodzieje zjeżdżali się do Elbląga i szabrowali.
Weteran (2016.05.06)

info

3  
  1