Przyjmowała zwierzęta, a potem topiła je w rzece

55
10.11.2017
Przyjmowała zwierzęta, a potem topiła je w rzece
32-latka z Elbląga usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kobieta przyjmowała z ogłoszeń chomiki, świnki morskie i szczeniaki, następnie wypuszczała je na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Grozi jej kara do trzech lat więzienia.
Dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzi młodszy aspirant Iga Sozoniuk, nazywana w elbląskiej komendzie policji „psim detektywem”. Policjantka od kilku tygodni gromadziła materiał dowodowy w tej sprawie, a wczoraj (9 listopada) przedstawiła zarzuty 32-letniej elblążance. Kobieta jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami domowymi. Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt chomików, świnek morskich i szczeniaków. Ogłoszenia zamieszczali ludzie, którzy chcieli oddać zwierzęta w dobre ręce i znaleźć dla nich nowy dom. Zeznania świadków wskazują na to, że kobieta wypuszczała zwierzęta na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być rzeka Elbląg, a dla szczeniaków pojemnik na odpady.
   Policjantka ustaliła również, że podejrzana wystawiała na portalach internetowych klatki i boksy, które zostały jej po zwierzętach.
   Kluczową rolę w sprawie odegrała informacja od inspektora do spraw ochrony zwierząt pasłęckiego schroniska „Psi Raj”. To on powiadomił elbląską policjantkę o tej „wyszukanej” praktyce podejrzanej kobiety. W tej sprawie przesłuchano już kilkunastu świadków. W dalszym ciągu szukamy świadków oraz osób, które oddały zwierzęta 32-latce.
   Na Państwa sygnały czeka mł. asp. Iga Sozoniuk pod nr tel. 511 393 453 lub 55 230 16 40.
   
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
co za kur. .. .. a!!!! kara śmierci dla skończonej idiotki!!!!!
eg (2017.11.10)

info

56  
  7
do rzeki Elbląg z nią !
wypuscickulawego (2017.11.10)

info

67  
  6
czy ktos moze anonimowo napisac w komentarzu imie i nazwisko tej k***
(2017.11.10)
nic jej nei zrobią ma żółte papiery wyłga się bladzia. ..
TakieMamyPrawo (2017.11.10)

info

20  
  4
jaki ma zryty łeb, jej już nic nie pomoże to zwyrodnialec.
wapno (2017.11.10)

info

24  
  1
jakiś poj, ,, ,bany nekrofil lata z łopatą po cmentarzach wykopuje zwłoki pakuje w torbe i jeżdzi z nimi po polsce teraz morderczyni zwierząt, ,, ,a ja się pytam czy prawo funkcjonuje czy jak zwykle zawieszenie wyroków, za takie czyny?// no i ciągle przypomina mi się epizod z kradzieżą batonika za co zamykają do pudła, chory kraj chore prawo, ,, ,chore sądy, ,, ,
jarząbek (2017.11.10)
a nie lepiej ja utopić? przywiazać dwie kolejowe szyny u chlup z mostu.
opus (2017.11.10)

info

24  
  3
dlatego PIS musi przeprowadzic reforme sądownictwa. i wprowadzic kare smierci dla mordercow, pedofilow, i inyych zwyroli. Nie zatrzyma tego zaden KODziarz ze zniczem w reku ani kodziarz pochodnia.
opus (2017.11.10)
serio. .. 3 lata?. .. toma być żart?! 2-3 ok, coś się jej poj**. .. ale kilkadziesiąt? i co dostanie w zawiasach, bo "chora"?
(2017.11.10)

info

14  
  2
Gdybym miał bezwzględną władzę w tym kraju (jak np. Stalin w ZSRR) to bym nakazał wrzucić ją żywcem w worku do kanału. Jak za Hammurabiego-Oko za oko. Czemu ten zepsuty świat nie wróci do starych dobrych rozwiązań? Precz z tą "poprawnością polityczną", gdzie nawet najwięksi zwyrodnialcy spędzają czas w sanatoriach za nasze podatki.
kkkkkk1 (2017.11.10)

info

33  
  4