Policjanci przechwycili ponad 40 kg narkotyków

34
21.01.2016
Policjanci przechwycili ponad 40 kg narkotyków
fot. WS (arch. portEl.pl)
Kryminalni z KWP w Olsztynie współpracując z policjantami z Elbląga zatrzymali 3 mężczyzn związanych z handlem narkotykami. Policyjna akcja na terenie Gdańska i Elbląga skutkowała odebraniem przestępcom ponad 40 kg narkotyków wartych około 1,5 mln zł. Sprawcy ukrywali się i swoje nielegalne interesy w mieszkaniach na strzeżonych osiedlach.
Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni zatrzymaniem i tym jak policjanci z ich szaf ubraniowych wyciągali popakowane narkotyki. Cios, który kryminalni zadali grupie był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kilogramów narkotyków, a tym samym dużą gotówkę.
   - To co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek - podsumowują swoją pracę policjanci.
   
   Rok pracy operacyjnej

   Od roku policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z elbląskimi kolegami rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich zarówno do osób biorących udział w przestępczym procederze, a także do magazynu, w którym przechowywano narkotyki.
   
   19 stycznia - realizacja

   Grupy realizacyjne złożone z kryminalnych z wojewódzkiej i miejskiej przy wsparciu policyjnych antyterrorystów z Gdańska ruszyły na Pomorze i do Elbląga.
   W stolicy Trójmiasta ukrywał się poszukiwany Dariusz L. To 38-latek z bogatą kartoteką. Był podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Kulawego, uprowadzenie i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwóch szczecińskich biznesmenów, których ciał do dziś nie odnaleziono.
   Wczoraj policjanci zaskoczyli go w apartamentowcu w Gdańsku. Zabezpieczono tam kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe i niewielkie ilości narkotyków.
   Tam także policjanci zatrzymali 37-latka. Jego udział w grupie przestępczej jest ustalany.
   W Elblągu policjanci namierzyli magazyn, w którym były przechowywane narkotyki. Mieszkanie na osiedlu strzeżonym niedaleko Parku Dolinka kryminalnym otworzył Rafał N. Na co dzień był to lokal wynajęty specjalnie do przechowywania narkotyków. W każdym pomieszczeniu kryminalni odnajdowali poukrywane np. w szafach ubraniowych paczki z marihuaną, amfetaminą, kokainą. W sumie zabezpieczono około 40 kg tych środków odurzających i ponad 7 tys. sztuk tabletek ekstazy. Policjanci zabezpieczyli także maszynę do próżniowego pakowania narkotyków oraz 10 tys. zł w gotówce.
   38-letni mieszkaniec Elbląga notowany za przestępstwa narkotykowe dołączył do swoich wspólników zatrzymanych w Gdańsku.
   
   Z Holandii do Polski

   Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów wynika, że narkotyki miały trafiać do naszego kraju głównie z Holandii. Następnie były sprzedawane w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.
   
   Zarzuty i areszt
   Wczoraj policjanci przeprowadzili oględziny zabezpieczonych narkotyków. Poszukiwany Dariusz L. trafił do aresztu śledczego, ponieważ musi odbyć karę 1,5 roku pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Ale nie tylko za to poniesie odpowiedzialność karną. Zarówno on, jak i Rafał N. trafią usłyszą zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokuratura wspólnie z policją wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, którym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
   
   Rozwojowe śledztwo

   Sprawa ta będzie miała ciąg dalszy – podsumował policyjną realizację kom. Krzysztof Pytlarczyk Zastępca Naczelnika Wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie. Wyjaśniamy poszczególne wątki śledztwa, osoby powiązane z zatrzymanymi figurantami. Cios, który zadaliśmy grupie był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kg narkotyków, a tym samym 1,5 mln zł. To co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek.
   
   
KWP/KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
ale sie bawią
botopolska (2016.01.21)
A co mają z tym wspólnego policjanci z Olsztyna jeśli akcja miała miejsce w Elblągu i Gdańsku ? Śmietankę ktoś musiał spić ?
bynio199 (2016.01.21)
marihunana to nie narkotyk
(2016.01.21)

info

24  
  6
Petlarczyk pracuje w Olsztynie i tylko dlatego. Musiał sobie prostak zasługi przypisać a sam nadaje się do lapania dziadków okradajacych altanki
CatchUP (2016.01.21)
Słabe CAMOUFLAGE panie BANDAGE
CatchUP (2016.01.21)
Czyjas coreczka sprawdzian dobrze napisala i w nagrode dla publiczki mi to na sciane wrzucaja aby sie wypieknic jahahahbababahaaahhajahahaahahahaajahahahahhahajajahahaha
jahahhahahahajaahajaahah (2016.01.21)
walka z wiatrakami trwa. ..
szimurina (2016.01.21)

info

6  
  1
Badania dowodzą, że marihuana jest znacznie mniej szkodliwa od alkoholu. Tak więc pozamykajcie lepiej monopolowe na kazdym rogu, w których młodociani dokonuja zakupu narkotyków i niszczą sobie życie.
szimurina (2016.01.21)

info

19  
  5
wlasnie na ich miejsce wkroczy nowa organizacja, ale beka
tiruriru (2016.01.21)

info

2  
  2
chłopaki chcieli się troche dorobić, a tu nie wyszło no bo jak w inny sposób w Polsce. .. teraz trza będzie wyjechać do Anglii
(2016.01.21)

info

4  
  1