Policjanci podsumowali weekend

4
27.05.2019
Policjanci podsumowali weekend
fot. policja
Policjanci w miniony weekend wyjeżdżali na interwencje blisko 200 razy. Przeprowadzono ponad 300 kontroli trzeźwości. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 3 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
Zatrzymano także 3 pijanych kierujących. Rekordzista to 50-latek zatrzymany w sobotę w miejscowości Budki. Mężczyzna kierował samochodem daewoo tico mając 3,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy, a on sam trafił do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu.
   Inny kierującym, tym razem zatrzymanym do kontroli w poniedziałek po 2 w nocy, na trasie Unii Europejskiej był 48-latek. Mężczyzna kierował vw passatem i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Auto zabezpieczono na strzeżonym parkingu.
   W obu przypadkach osoby odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.
   
   
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dalej nie widzę patroli na wioskach, bo jeżdżą jakby nigdy tam policji nie widzieli. Chodzi o znane wioski. Dalej czekamy od lat i chyba się nie doczekamy, żeby kierowcy zaczęli jeździć przepisowo. Szkoda pisać i gadać, rzeczywiście jest jak piszą, że policja jest aktywna tylko w internecie.
(2019.05.27)

info

2  
  0
3,2 promila w tico. .. Lepiej skakać w kartonie z drugiego piętra, bezpieczniej! :D
Ojcp (2019.05.27)

info

0  
  0
Macierewicz ministrem MSWiA!!!!! Wreszcie będzie jak w MON !!!!!
(2019.05.28)
Jeżeli to prawda, że Macierewicz będzie ministrem MSWiA, to jestem za !!!!! Tam potrzeba kogoś z jajami a on je ma !!!!
(2019.05.29)