Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia

3
28.12.2016
Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia
fot. policja
Grupa 21-latków - trzech mężczyzn i jedna kobieta - usłyszała zarzuty kradzieży elektronarzędzi. Policjanci przedstawili w tej samej sprawie zarzut paserstwa dla 43-latka. Prowadzący sprawę kradzieży odzyskali skradzione przedmioty. Ich właściciel wycenił je na około 10 tys. złotych.
Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić czwórce młodych ludzi. Jak ustalili policjanci, to właśnie oni dokonali kradzieży elektronarzędzi z zaparkowanego, ale niezamkniętego samochodu. Cała sytuacja miała miejsce w połowie grudnia tego roku w Nowym Dworze Elbląskim. Policjanci szybko ustalili, kto stał za tą kradzieżą oraz do kogo trafiły narzędzia.
   Firmowe wiertarki, piły i inne przedmioty przyjął 43-latek. To on też miał deklarować pomoc w zbyciu tych przedmiotów. Policjanci ustalili, że wiedział on, iż rzeczy te pochodzą z kradzieży. Teraz zabezpieczony przez funkcjonariuszy sprzęt trafi do prawowitego właściciela. Jego wartość to blisko 10 tys. złotych. Zarówno sprawcom kradzieży jak i paserowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jej wymiarze zadecyduje teraz sąd.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Szybko ustalający policjanci to skarb!
(2016.12.28)

info

2  
  0
Uciąć łapy !!! jak za Hammurabiego. I uwierzcie mi, w przeciągu krótkiego czasu kradzieże będą dużą rzadkością.
KKKKK1 (2016.12.29)

info

3  
  0
Dobrze by było, żeby pochwalili się jak szybko z osoby niewinnej potrafią zrobić przestępce ! Bo im na to przepisy pozwalają i zawsze potrafią na wszystko znaleźć pragrafik. Chyba nie o takie postępowanie chodzi obywatelom:) wszystko powinno odbywać zgodnie prawem i w granicy prawa także dla funkcjonariuszy policji.
(2016.12.29)

info

0  
  0