Polak i Rosjanin musieli zakończyć swój biznes

4
03.08.2017
Polak i Rosjanin musieli zakończyć swój biznes
fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie przeszkodzili w rozładunku nielegalnych papierosów na jednej z posesji w gminie Płoskinia. 1 sierpnia funkcjonariusze SG podczas prowadzonych działań nastawionych na zwalczanie przemytu, przeszukali posesję oraz pomieszczenia mieszkalne należące do 55-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego.
Na gorącym uczynku funkcjonariusze SG „złapali” 31-letniego Rosjanina, który przywiózł na posesję papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. W pomieszczeniach gospodarczych znaleziono również 200 L oleju napędowego i 215 L benzyny, które przekazano funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie Delegatura w Elblągu. Teraz zaskoczeni mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto obywatelowi Rosji wydano decyzję o cofnięciu wizy i decyzję o zobowiązaniu do powrotu.
   Wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy są najczęściej przywożone do województwa warmińsko-mazurskiego z obwodu kaliningradzkiego. Czasami zdarzają się jednak wyjątki, tak jak w przypadku polskiego obywatela, który jechał do Rosji przez drogowe przejście graniczne w Bezledach. Funkcjonariusze SG podczas kontroli ujawnili w pojeździe 52-latka 200 sztuk nielegalnych papierosów. Podróżny tłumaczył, że zasnął w oczekiwaniu na odprawę graniczną i zapewne ktoś mu nielegalne wyroby tytoniowe podrzucił do bagażnika jego samochodu. Tylko w ostatnim miesiącu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy na kwotę ponad 650 tys. zł.
   
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Napiszcie lepiej ilu celników co roku ma zarzuty prokuratorskie a ilu idzie siedzieć a nie rozdrabniacie papierosy na sztuki.
(2017.08.03)
200 sztuk papierosów, to jeszcze nie przemyt i nie ma się czym chwalić, a tym bardziej o tym pisać Jak patrzę na tę fotkę, dziwie się że ludzie jeszcze kupują i piją tę ruską bryndzę niewiadomego pochodzenia. .
(2017.08.03)
Powinni się wziąć za te baby z rynku w elblagu gdzie jest policja która powinna ukarać za handel papierosami a w pawilonie są przechowywane papierosy w dużych ilościach skoro ludzie to widzą dziwie się ze nie ma reakcji od policji
Gz elblag (2017.08.03)
To jest paliwo a nie ruska wodka
Aaaaaaaass (2017.08.04)