Pobił kobietę na śmierć. Ruszył proces Michała G.

46
20.11.2018
Pobił kobietę na śmierć. Ruszył proces Michała G.
(fot. AD, arch. portEl)
Uderzał pięściami po głowie, kopał, szarpał i popychał Monikę, aż ta wpadła do strumyka płynącego w parku Kajki i uderzyła głową w drewniane paliki. Tak ją zostawił i uciekł. W efekcie nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala, gdzie następnego dnia zmarła. 35-letni Michał G. odpowiada przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci swojej partnerki oraz za nieudzielenie jej pomocy.
Tragiczne w skutkach sceny rozegrały się w nocy z 16 na 17 września 2017r. w parku Kajki. Z ustaleń policjantów wynikało, że tam para, która wracała z imprezy, pokłóciła się. Michał G. miał uderzać pięściami po głowie Monikę F., kopać po ciele oraz szarpać i popychać, w następstwie czego kobieta wpadła do strumyka uderzając się o drewniane paliki, które go zabezpieczały. Doznała wstrząśnienia mózgu i straciła przytomność. Zmarła następnego dnia w szpitalu.
   35-letni Michał G. został przesłuchany w prokuraturze. Przyznał się do zarzucanego czynu, ale odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie.
   Po roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu postawiła Michałowi G. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci Moniki F. oraz nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
   Proces rozpoczął się w październiku przed Sądem Rejonowym w Elblągu. Kolejna rozprawa odbędzie się 28 listopada.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
On ją swiadomie katował, a pozniej zostawil bez pomocy to chyba powinien odpowiadac jak za zabojstwo.
(2018.11.20)
Ewidentne zabójstwo z zamiarem ewentualnym.
(2018.11.20)

info

19  
  2
Ewentualnym, nieewentualnym... ... zabójstwo to zabójstwo
Kkkk1 (2018.11.20)

info

20  
  2
Tylko do pieciu lat ? !!! Garbusiarz cyklista
Zbyszek 1 (2018.11.20)

info

11  
  1
Grozi mu kara do 5 lat... Raz ze kara za niska, dwa juz to widze jak pojdzie siedziec....znajac nasze elblaskie sądy dadza mu cos w zawiasach i na tym sie skonczy...
(2018.11.20)

info

18  
  0
Za zabójstwo? za mord i to ze szczególnym okrucieństwem!!!!! co za kraj ? co za prawo??? 5 lat ? za psa gość dostał tyle. TYLE JEST WARTE ŻYCIE MŁODEJ KOBIETY?????WYSOKI SĄDZIE, P. PROKURATORZE CZY TAKA BYŁA BY KARA GDYBY CHODZIŁO O KOGOŚ WAM BLISKIEGO? NIE SĄDZĘ!!!!!
RYSZARDB.ŻURAWIEC (2018.11.20)
serio 5 lat? niedowiary
logik (2018.11.20)

info

14  
  0
To jakieś jaja, chyba chodzi o 25 lat do odsiadki
pitupitu (2018.11.20)
@RYSZARDB.ŻURAWIEC - jesli za psa dostał ''tyle'' to dostał za mało a czym sie różni cierpienie człowieka od zwierzęcia?
anka2 (2018.11.20)
Grozi mu 5 lat za 2 wyskoczy to mniej niz za posiadanie "maryski" co za patologia
Olimpijczyk (2018.11.20)

info

17  
  0