Pobił bezdomnego za nocowanie w altance

25
08.02.2016
Pobił bezdomnego za nocowanie w altance
fot. (arch. portEl.pl)
Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi, który spowodował uszkodzenie ciała bezdomnego mężczyzny. Kryminalni z Braniewa zatrzymali podejrzanego po tym, jak przy użyciu drewnianego trzonka zaatakował 36-latka. Poszkodowany nocował w altance mężczyzny bez jego zgody. 36-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
W sobotę (6 lutego) braniewscy policjanci otrzymali informację o wtargnięciu nieznanej osoby do altanki. Na miejscu funkcjonariusze zastali właściciela działki oraz poszkodowanego mężczyznę. Jak wynika z policyjnych ustaleń 43-latek po przybyciu do altanki zauważył wewnątrz nieznajomego. Taka sytuacja miała miejsce nie pierwszy raz. Tym razem jednak właściciel nie zapanował nad emocjami i postanowił wyrzucić nieproszonego gościa. 43-latek uderzał mężczyznę drewnianym trzonkiem, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Wezwane na miejsce pogotowie zabrało poszkodowanego do szpitala w Elblągu.
   Policjanci zatrzymali 43-latka, który w chwili zdarzenia miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dzień później, po wytrzeźwieniu, kryminalni przedstawili mu zarzut uszkodzenia ciała 36-latka. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To ja się pytam policji i innych "mądrali" jak w takiej sytuacji bronić własnego mienia i życia na swoim terenie ? Chłop pogonił złoczyńce i tyle. Proponuje zapoznać się z regułą " Prawa użycia broni" które klepałem w wojsku przed każdą wartą ochraniając mienie.
jw.Cywil (2016.02.08)

info

32  
  5
Ale jednak bezdomny to też człowiek.
(2016.02.08)

info

8  
  13
A praktykę w służbie wartowniczej i podbudowę teoretyczna już masz więc po co pytasz?
(2016.02.08)

info

0  
  3
Mój dom, moja twierdza!
(2016.02.08)

info

32  
  1
To nie po to chlop altanke budowal zeby ktos ja zasmradzal sa sa noclegowni to tam niech koczuje
(2016.02.08)

info

31  
  3
Prawo nietykalności własności, zastąpiło katolickie prawo miłości bliźniego!!!!!
(2016.02.08)

info

25  
  2
ciekawe co by zrobił komendant w Braniewie jakby bezdomny kimał w jego gabinecie.
(2016.02.08)

info

24  
  1
Może on też kiedyś będzie potrzebował noclegu. .. .
(2016.02.08)

info

5  
  11
już niedługo imigranci będą spać po naszych altankach i ruhać nasze kobiety na działkach i co tez trzeba bedzie byc grzecznym?
(2016.02.08)
wtedy przyjdzie z pomocą KOD
(2016.02.08)