Płacił kartą babci, gdy żyła. Płacił też, gdy zmarła...

4
14.05.2017
Płacił kartą babci, gdy żyła. Płacił też, gdy zmarła...
Zapis z monitoringu baru w Gronowie Górnym (fot. policja)
Policjanci z Elbląga zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i kradzież. Zatrzymany zabierał kartę płatniczą swojej babci i dokonywał nią transakcji w sklepach. W ten sposób wydał kilkaset złotych. Nie zaprzestał tego procederu nawet po śmierci kobiety. Gdy, zabrakło mu pieniędzy ukradł rower z baru w Gronowie Górnym i spieniężył go z kolegą. 
Początek tej złożonej historii miał miejsce w barze piwnym w podelbląskim Gronowie Górnym. 4 marca kilka minut po godzinie 3 nad ranem kamery monitoringu zarejestrowały dwóch mężczyzn awanturujących się z barmanem. Po wyjściu z lokalu zabrali stojący pod barem rower. Policja elbląska opublikowała nagrania monitoringu. Niestety odzew społeczny był znikomy.
   Na szczęście kryminalni sami ustalili, kim byli złodzieje. Dotarli do nich i zatrzymali na terenie Elbląga. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 38 lat przyznało się do kradzieży. Jak wyjaśnili, jeden z nich sprzedał rower napotkanej na ulicy osobie za 1/5 wartości, czyli 400 zł. Pieniędzmi się podzielili, wydając na własne rozrywki. Dodatkowo śledczy ustalili, że 26-latek, który ukradł rower, był też poszukiwany do innej sprawy prowadzonej wcześniej przez śledczych. Ten młody mężczyzna pomieszkiwał z babcią. Nie opiekował się nią, a tylko pojawiał się w domu jako gość. Ale w większości przypadków zabierał kobiecie kartę płatniczą. Robił zakupy w sklepach i wydawał pieniądze na własne potrzeby. Nie zaprzestał tego procederu nawet po śmierci kobiety. Bank zorientował się, że coś jest nie tak i zablokował kartę. Wnuczek zdążył wydać kilkaset złotych, które tak naprawdę należały do do spadkobierców. Śledczy postawili mu zarzut oszustwa i kradzieży. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Z kolei jego kolega może spędzić za „za kratkami" nawet 5 lat. Obydwaj byli notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Skoro mieszkał z babcią to jak mógł być tylko gościem, to gdzie wtedy mieszkał ? W hotelu ? i co policje obchodzi czy był tam gościem czy siedział przez 24 h/dobe skoro miał tam prawo pobytu ? Represyjne państwo policyjne i wymyślane statystyki na siłe.
(2017.05.14)
To ci POwcy, którzy oszukali na miliardy maja dostać do 8 lat i ten z rowerem też.
jacenty123 (2017.05.14)

info

3  
  3
"(. .. ) zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i kradzież", "26-latek, który ukradł rower, był też poszukiwany do innej sprawy (. .. ) zabierał kobiecie kartę płatniczą". Zdecydujcie się może który okradał tą babcię.
Zennon (2017.05.15)

info

0  
  0
jesteś albo głupi że nie rozumiesz sensu tego co bylo napisane, albo nie masz sumienia, albo jedno i drugie
(2017.05.15)