Pijani za kierownicą wciąż stanowią duże zagrożenie dla pozostałych kierujących. Policjanci aktywnie włączają się we wszystkie działania, które nawet w najmniejszym stopniu mogą wpływać na poprawę stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Podczas codziennej służby, poprzez przeprowadzane kontrole, powstrzymują od dalszej jazdy tych, którzy po wcześniejszym spożyciu alkoholu decydują włączyć się do ruchu.
Tak było i tym razem. W niedzielę patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli na ul. Olsztyńskiej w Braniewie nadjeżdżającego rowerzystę. Juz po chwili było wiadomo, że mężczyzna nie powinien prowadzić. Wynik policyjnego badania był jednoznaczy – 51-latek był pijany, a w jego organizmie było ponad 2,2 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu cyklisty w systemach okazało się, że ma on aktywne 2 sądowe zakazy i do 2018 roku powinien powstrzymywać się od jakiejkolwiek jazdy.
Teraz 51-latek ponownie odpowie przed sądem.
sierż. Jolanta Ciszewska, KMP w Braniewie
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter