Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

8
02.11.2018
Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu
Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców, który przyczynił się do zatrzymania pijanego uczestnika ruchu. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca, którego auto częściowo znajdowało się w rowie, może być nietrzeźwy. O swoich obawach powiadomił policjantów. Dzięki temu, 22-latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo.
Po raz kolejny właściwa reakcja obywatela stworzyła warunki do szybkiej reakcji funkcjonariuszy. A wszystko wydarzyło się wczoraj (1 listopada), gdy policjanci z Braniewa zostali powiadomieni, że trasą z Wielkiego Wierzna w kierunku Kurowa jedzie najprawdopodobniej pijany mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast wysłano patrol. Zgłaszający dodał, że pojazd znajduje się w rowie, a kierowca auta, który podróżował sam przesiadł się na siedzenie pasażera. Chwilę później funkcjonariusze dotarli do 22-latka. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili także, że nie posiada on prawa jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem.
   Policjanci apelują, aby każdy reagował na niepokojące zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie popieram konfidencji, ale w przypadku pijaków za kierownicą i głupich agresywnych kierowców, jestem za na 100%. będę Was kablował zawsze!
(2018.11.02)

info

36  
  0
Właściwa reakcja obywatela nie zawsze jest w Elblągu dobrze przyjmowana a powinna!
(2018.11.02)

info

19  
  5
Policjanci nie zawsze są w stanie wykrywać wykroczenia jakże dla nas porządnych kierowców jest uciążliwe i niebezpieczne więc bardzo ważna jest inicjatywa obywatelska, która nie ma nic wspólnego z konfidentem, o którym pisze ktoś w pierwszym komentarzu. Każda inicjatywa jest dobra, kiedy jest skuteczna a chyba o to nam chodzi.
(2018.11.02)

info

15  
  0
Bardzo dobrze, tępić pijaków i wszelkiej maści alkoholików za kierownicą i tych naćpanych również i nie omieszkam was podpier.......ć
Gość 36 (2018.11.03)

info

17  
  2
na targowisku jeden taki tez jezdzi na podwujnym
(2018.11.04)
"podwójnym" i wszystko jasne
Katnaidiotow (2018.11.04)
Może pisownia nie tak, ale liczą się dobre chęci !!!
(2018.11.04)

info

1  
  0
dobry jest hop na miejsce pasażera i poker face hahahah dobre !
twojastara (2018.11.05)

info

0  
  0