Pierwsze podsumowanie świąt w Elblągu, na drogach spokojnie

8
26.12.2016
Pierwsze podsumowanie świąt w Elblągu, na drogach spokojnie
Od minionego piątku elbląscy policjanci odnotowali tylko 50 interwencji domowych. Funkcjonariusze wyjeżdżali do różnych zdarzeń 274 razy. Wśród nich były kolizje, nietrzeźwi na ulicy i zakłócanie porządku. Policjanci odnotowali 16 niegroźnych kolizji. Co ważne nie było żadnego wypadku. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednego po alkoholu, drugiego po narkotykach. Nie było poważnych zdarzeń kryminalnych.
Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany w sobotę w podelbląskiej miejscowości Kazimierzowo. 37-latek, który prowadził volkswagena vento miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejny zatrzymany kierowca to 36-letni mężczyzna, którego wczoraj kontrolowali policjanci na ulicy Grota – Roweckiego w Elblągu. Badanie wykazało, że ma w organizmie marihuanę. Dodatkowo w osobowym renault, który prowadził policjanci znaleźli woreczek z narkotykiem. Trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
   
   Przed powrotem do domu. Warto pamiętać, że mając jakiekolwiek wątpliwości, co do stanu trzeźwości, można podejść do najbliższej komendy, komisariatu policji i je rozwiać. Co roku podczas świątecznych weekendów jednostki policji przeżywają prawdziwe oblężenie - wiele osób woli sprawdzić, czy już bezpiecznie może wsiąść za kierownicę i zdaniem policjantów jest to najrozsądniejszy sposób.

   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dziwne. W poprzednim artykule rekomendowanym przez policje post. Marcin Micyk i sierż. Renata Grzęda mówili że będą mieć ogólnie mówiąc urwanie głowy na służbie w ten weekend a tak w ogóle odbiór czytelników był taki że oni są bardzo pokrzywdzeni pełniąc służbe akurat terazw tak ciężkim dla nich okresie.
kpt.Zbik (2016.12.26)

info

2  
  2
Czy można byuć nietrzeźwym po narkotykach?
WKwestjiFormalnej (2016.12.26)

info

2  
  1
a gdzie komunikat polskiej policji o chórze aleksandrowa?
(2016.12.26)

info

0  
  2
oni wolą komunikaty wietrzenia mózgu w ME
(2016.12.26)

info

1  
  0
tak jest karac nietrzezwych, i pijanych za kolkiem, jestem za, stancie przy zabkach przypuszczam co 3 kierujacy po piwo podjechal
bolec (2016.12.26)

info

0  
  0
Objeździłem miasto i okolicę, na Yanosiku jedną kontrolę widać, nic dziwnego że takie mizerne wyniki z nietrzeźwymi.
(2016.12.26)

info

1  
  0
a kto ma kontrolować jak sami po alkoholu
(2016.12.27)

info

1  
  2
kiedy monitoring w psiej budzie?????
(2016.12.28)

info

0  
  0