Pasy – krajowe działania na drodze

4
16.03.2018
Pasy – krajowe działania na drodze
Policjanci w całej Polsce prowadzili wczoraj (15 marca) działania pod nazwą „Pasy”. W akcji uczestniczyła oczywiście elbląska drogówka. Wszystko związane było z przestrzeganiem przez kierujących przepisów o stosowaniu pasów bezpieczeństwa. Skontrolowano 106 pojazdów, a w 30 przypadkach policjanci stwierdzili jazdę bez zapiętych pasów lub przewożenie dziecka bez wymaganego fotelika.
Funkcjonariusze z drogówki przeprowadzili 106 kontroli samochodów. Wśród nich aż 30 kierowców nie stosowało pasów i fotelików bezpieczeństwa dla dzieci. Dodatkowo przeprowadzili 360 badań trzeźwości kierujących. Zatrzymali dwóch pijanych. Rekordzista jechał toyotą yaris na ulicy Warszawskiej w Elblągu. Miał blisko promil. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Policjanci kontrolowali także prędkość. W 21 przypadkach ukarali kierowców za zbyt szybką jazdę. Zatrzymali również 11 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.
   Dzisiaj na elbląskich drogach kolejne działania drogówki pod nazwą – NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego).
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Pasy przede wszystkim!!!!!
(2018.03.16)

info

1  
  2
Zły stan techniczny pojazdów. ? To trzeba więcej na wioski jeździć, to tych dowodów rejestracyjnych będzie o wiele więcej do zabrania. W szczególności zawieszenia, amortyzatory, uszkodzone tłumiki itp. Najczęściej bywa tak, że nie dosyć, że ma uszkodzony tłumik to jeszcze zap. .. la zawsze na "pełnym gazie", bo w promieniu dwóch kilometrów muszą go wszyscy mieszkańcy wiosek słyszeć !!! Jakie to prymitywne i typowe dla niektórych ze wsi !!!
(2018.03.17)

info

3  
  2
Policja sg więzień zaraz można zamykać. Brak chętnych do pracy w terenie żadnych dodatków!!!!! Mobbing, samobójstwa, żadnych premii ani nagród dla pracujących w systemie zmianowym. Praca na powietrzu bez socjalu!!!!
(2018.03.17)
@ - Co ty stale bredzisz !!! W Policji są potrzebne zmiany, ale w postawie policjantów do obywateli i to, że jest to służba a nie praca dla nierobów, którzy chcieliby tylko więcej kasy.
(2018.03.18)