Opiekunka chciała porwać czteromiesięczne dziecko

40
23.08.2016
Opiekunka chciała porwać czteromiesięczne dziecko
fot. policja
Elbląscy i świętokrzyscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o uprowadzenie czteromiesięcznej dziewczynki. Dziecko całe i zdrowe jest już pod opieką lekarzy. 32-letnia opiekunka miała zajmować się dzieckiem koleżanki. Wywiozła je z Elbląga, aż pod same Kielce. Z ustaleń policjantów wynika, że chciała uprowadzić dziecko za granicę. Kobiecie grozi kara do trzech lat więzienia.
W minioną niedzielę (21 sierpnia) elbląscy policjanci przyjęli zgłoszenie od młodej kobiety, która poinformowała o uprowadzeniu jej czteromiesięcznej córki. Dzieckiem miała zajmować się opiekunka.
   Policjanci natychmiast podjęli działania, aby jak najszybciej ustalić miejsce przebywania dziecka. Funkcjonariusze zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje dotyczące okoliczności samego zdarzenia, jak i 32-letniej opiekunki. Kryminalni prowadzili także zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne. Podjęte czynności pozwoliły na błyskawiczne ustalenie miejsca przebywania kobiety.
   Jak się okazało, dziewczynka została przez nią wywieziona do niewielkiej miejscowości pod Kielcami. Tam elbląscy i świętokrzyscy policjanci odnaleźli czteromiesięczną dziewczynkę. W ich ręce trafiła także 32-letnia opiekunka. Dziecko zostało przewiezione do szpitala i przeszło badania. Życiu i zdrowiu malucha nie zagraża już niebezpieczeństwo. Śledczy ustalili, że dziewczynka miała zostać wywieziona do Niemiec. 32-latce grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A cóż to za dziwne koleżeństwo. ..
(2016.08.23)

info

17  
  2
@bombardier - swoim dzieckiem opiekuj się sam
(2016.08.23)
Ale ograniczona kobieta, myślała, że jej się uda, również nauczka dla matki dziecka, dziecka nie oddaje się w niepewne ręce. ..
mkt (2016.08.23)

info

14  
  2
Jest napisane "miała zajmowaś się dzieckiem koleżanki" czy wiedziała w jakie ręcę oddaje. A, że koleżanka najprawdopodobniej udawała tylko kolezanka i była świrem, to już nie raz ciężko wychwycić. Nie mniej jednak współczuję matce, nie wyobrażam sobie tej sytuacji i stresu jaki przeszła.
Borsuk (2016.08.23)
Masakra jakaś. ... współczuję rodzicom takiej traumy! !!!
w szoku. .. (2016.08.23)
Taki wymiar kary na pewno nie odstrasza. ..
Blurp,blurp (2016.08.23)

info

10  
  0
Może w końcu rodzice z Elbląga się zastanowią nad tym, kogo zatrudniają oferując 4-6 zł na godzinę za opiekę nad dzieckiem. Będę okrutna, ale powiem, że gdy słyszę, że ktoś opiekuje się cudzym dzieckiem za 5 zł to od razu zastanawiam się jakie ma zboczenie. ..
(2016.08.23)

info

17  
  3
Stresu? Nie wiesz a się wypowiadasz, matka o wszystkim wiedziała najprawdopodobniej oddała te dziecko bo jej było na rękę. Sprawę zaginięcia zgłosiła dopiero na 4 dobę od zdarzenia wiedz jakie to było uprowadzenie skoro od razu nie poszła na policję. Kolejna sprawa matka ma już zabrane jedno dziecko przez libacje alkoholowe. Przez 3 dni od rzekomego uprowadzenia matka go nie szukała i imprezowala wiedz czemu wam jej szkoda? Szkoda to jest dziecka bo może lepiej by miała z tą kobietą co je wzięła niż z własną matka do której raczej już Noe wróci tak zapowiedziała policja.
Monika8830 (2016.08.23)
nic nie jest takie jak się na początku wydaje. .. .
(2016.08.23)

info

4  
  1
pokazać twarz !
organizer (2016.08.23)

info

4  
  0