Opiekował się dziećmi i miał pięć promili we krwi

9
28.08.2015
Opiekował się dziećmi i miał pięć promili we krwi
Dokładnie 5,1 promila alkoholu w organizmie miał 52-letni mężczyzna, który opiekował się swoimi małoletnimi dziećmi w wieku 4 i 8 lat. Policjanci interweniowali wczoraj w ramach nadzoru nad rodziną, gdyż wcześniej miała miejsce podobna sytuacja. Dzieci trafiły do placówki opiekuńczej. Natomiast wyrodny ojciec trafił do policyjnego aresztu. Odpowie teraz za niedopełnienie obowiązków rodzicielskich.
Wczoraj około godziny 17. policjanci dzielnicowi interweniowali w jednym z mieszkań na ulicy 3 Maja w Elblągu. Interwencja miała charakter nadzoru. Funkcjonariusze chcieli sprawdzić czy opieka nad 4-letnią dziewczynką i 8-letnim chłopcem jest prawidłowo sprawowana przez 52-letniego ojca. Kontrola była rutynową czynnością jaką wykonują dzielnicowi w przypadku, kiedy wcześniej były uwagi co do sprawowania opieki nad małoletnimi. Tak też było w tym przypadku. 20 sierpnia br. funkcjonariusze byli wzywani do mężczyźni, który zataczał się idąc ulicą Hetmańską i miał pod opieka dwójkę dzieci. Wówczas alkotest wykazał u niego 3 promile. Z kolei wyniki wczorajszego badania były zatrważające. Wykazało ono dokładnie 5,1 promila alkoholu w organizmie. Dzieci były głodne, a mieszkanie zaniedbane. Natychmiast funkcjonariusze wezwali drugi patrol, który przewiózł dzieci do placówki opiekuńczej oraz przesłuchali sąsiadów i członków rodziny. 52-latek najpierw został przewieziony do szpitala, a następnie po badaniach osadzony w policyjnym areszcie. Jak zupełnie wytrzeźwieje usłyszy zarzuty niedopełnienia obowiązków rodzicielskich. Może mu grozić ograniczenie lub pozbawienie praw do opieki nad dziećmi oraz grzywna nawet do 5 tys złotych. O tej sprawie został powiadomiony sąd rodzinny i pracownicy socjalni.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

coś sie staneło dzieciom?????POlicyjne panstwo
tylkoPIS (2015.08.28)
Te Pis. .. tylko wtedy reagujesz jak sie cos stanie dzieciom. .. glodne byly to dla ciebie za malo????
(2015.08.28)

info

6  
  1
Tobie się stało, na mózg ci padło
Lejec (2015.08.28)
Pewnie lepiej czekać aż się coś dzieciom stanie... Dobrze że policja interweniowała zanim stała się jakaś krzywda dzieciom.
matka Polka (2015.08.28)

info

5  
  2
kurva ja tu czegos nie rozumiem. to juz czlowiek nie moze sobie wypic bo za chwile sa zabierane dzieci wielki płacz i wgl. nic sie nie stało przecież a 8-latek mogł sobie sam zrobić jeść a nie wszystko na tacy
sierobi (2015.08.28)
?otoz to zajmuja sie tym czym nie powinni///// zalosne no i co sie stalo? do matki polki pewnie najlepiej zabrac dzieci
logik (2015.08.28)
To ojciec czy, dziadek ?. Miał 49 lat jak się dziecko rodziło.
Rynkoski (2015.08.29)

info

1  
  0
a gdzie matka była? nie widziała komu oddaje dzieci pod opieke?
(2015.08.29)

info

1  
  1
Coś niezwykłego-teraz ta gorzała jakaś słaba. Dawniej przy tylu promilach byłby zimny jak posadzka w kostnicy, a moze te alkomaty tak skalibrowane by bić rekordy ???
hccl (2015.08.30)

info

1  
  0