Odpowie przed sądem za grożenie nauczycielom

2
17.06.2015
Odpowie przed sądem za grożenie nauczycielom
16-latek z gm. Braniewo odpowie przed sądem za groźby kierowane pod adresem nauczycieli. Małoletni, grożąc pedagogom podpaleniem samochodu i mieszkania, próbował wyegzekwować wyższe oceny końcowe. Teraz jego sprawą zajmie się sędzia rodzinny.
Policjanci skierują do sądu rodzinnego materiały dotyczące 16-letniego ucznia jednej z podbraniewskich miejscowości, który nie potrafiąc znaleźć innych argumentów w rozmowie z nauczycielami, próbował zastraszyć ich i w ten sposób uzyskać wyższe oceny końcowe z nauki. Gimnazjalista groził dwóm pedagogom podpaleniem samochodu i mieszkania. Nauczyciele zgłosili groźby funkcjonariuszom Policji. Teraz nierozsądny gimnazjalista poniesie konsekwencje swojego czynu – groźby są czynem karalnym, za który małoletni ponosi odpowiedzialność przed sądem rodzinnym i nieletnich. Groźby kierowane wobec nauczyciela, podczas lub w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, należą do kategorii gróźb kierowanych wobec funkcjonariusza publicznego. W takim przypadku przestępstwo zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności.
podinsp. Anna Kos, KMP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

gibon-gamoń
(2015.06.17)

info

0  
  0
Wyższe oceny. .też coś ! Trzeba było zażądać magistra albo inżyniera. .
(2015.06.17)

info

2  
  0