Groził nożem, zabierał pieniądze, a teraz… posiedzi

4
03.09.2015
Groził nożem, zabierał pieniądze, a teraz… posiedzi
fot. (arch. portEl.pl)
27-latek, którego zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu trafił na 3 miesiące do aresztu. Tam spędzi czas do zakończenia postępowania i rozprawy sądowej. Kara jaka mu grozi za popełnione przestępstwa to nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna ma na koncie kilka przestępstw w tym włamania i rozbój.
Kodeks Karny mówi, że jeżeli sprawca dokonuje rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 12 lat pozbawiania wolności, a dolna granica kary wynosi 3 lata. Z tego pułapu będzie „startował” 27-letni Andrzej Ł. Policjanci po zatrzymaniu udowodnili mu dokonanie rozboju oraz dokonanie 3 włamań. Pierwsze przestępstwo miało miejsce 8 sierpnia w Parku Kajki. Tam, 27-latek grożąc nożem zabrał napadniętemu chłopakowi 30 zł, telefon komórkowy oraz paczkę papierosów. Sprawca był agresywny a swojej ofierze przyłożył do szyi wspomniany nóż. To jednak nie koniec. Policjanci pracujący nad sprawą rozboju udowodnili także, że 27-latek usiłował włamywać się do zaparkowanych na osiedlach samochodów. W dwóch przypadkach po otwarciu drzwi został spłoszony. W trzecim z przypadków z wnętrza samochodu, do którego się włamał ukradł dowód osobisty. Teraz tymczasowo aresztowany mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

niema takiego artykułu o ktorym pisze ze dolna granica wynosi 3lata a gorna 12lat pozbawienia wolnosci. od 2 do 12 badz jak w tym przypadku od 3 do15lat!
dziennikarzxx (2015.09.03)
Masz rację, ale niech mu dadzą 8 i nie będzie się o co unosić.
(2015.09.03)
Obciąłbym łapy. Nie ukradłby i nie wziął noża do ręki. .
(2015.09.04)

info

9  
  0
ukradl dowod, wow, hahahaahha, co za leszcz, aaa bylbym zapomnial 30 zl i paczke fajek i komórke, pewnie z miesiac sie za to bujal po klubach hahahah
kazanek (2015.09.05)

info

3  
  1