Grobowiec zniszczony, kości rozkradzione, a winnych brak
Do dewastacji grobowca i zbeszczeszczenia zwłok doszło we wrześniu br. na cm. Dębica (fot. arch. AD)
Elbląska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zniszczenia grobowca na cmentarzu Dębica i zbezczeszczenia spoczywających w nim ciał. Nie udało się bowiem ustalić, kto i z jakiego powodu dopuścił się tego makabrycznego czynu.