Fatalne zauroczenie

8
06.10.2017
Fatalne zauroczenie
(fot. AD)
O tym, że odrzucenie awansów zalotnika może przynieść przykre konsekwencje przekonała się pani Małgorzata z Elbląga. Niepogodzony z jej decyzją pan Jan nachodził swoją wybrankę w domu i w pracy, nękał telefonami, śledził, zostawiał pod drzwiami kwiaty, aż w końcu - po wielu kategorycznych odmowach układania sobie życia we dwoje - zaczął jej grozić śmiercią. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
65-letni Jan G. postanowił, że jego drugą połówką na resztę życia będzie 41-letnia Małgorzata. Kobiecie jednak ten plan się nie spodobał, bo uczucia nie odwzajemniała więc zdecydowanie panu odmówiła. Pan Jan odmowy nie chciał przyjąć i zaczął swoją wybrankę nachodzić w domu i w pracy, jeździł za nią po mieście samochodem, ponawiał propozycję spotkania, dzwonił, zostawiał kwiaty pod drzwiami jej mieszkania. Nachodził również członków rodziny pani Małgorzaty, zapewniał ich o swoim uczuciu i zdradzał plany na wspólne życie. Gdy kobieta kategorycznie odmawiała kontaktów, zaczął grozić śmiercią - jej i jej dzieciom. Miarka się przebrała i nękana zgłosiła sprawę policji.
   Uporczywe nękanie i stwarzanie zagrożenia trwało od czerwca 2016 r. do stycznia 2017 r., gdy Jan G. został zatrzymany. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie, a później zmienił środek zapobiegawczy na poręczenie majątkowe i zakaz zbliżania się do ofiary. Poskutkowało, ale śledztwo w tej sprawie kontynuowała prokuratura.
   27 września br. do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciwko Janowi G. Postawiono mu zarzuty nękania, spowodowania poczucia zagrożenia oraz naruszenia prywatności. Mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wzruszyła mnie twoja historia
(2017.10.06)

info

2  
  5
Urzekła mnie ta historia
(2017.10.06)

info

3  
  5
no cóż jak widać miłość naprawdę jest ślepa. popatrz dokąd może zaprowadzić. .. ..
(2017.10.06)

info

5  
  1
Nie ma to, jak 20ścia lat różnicy. .. hehe
(2017.10.06)

info

2  
  1
Janie G. podaj swoj numer telefonu. mam 39 lat. twoja Andzia
(2017.10.06)

info

4  
  1
za duża różnica wieku czy za mały portfel ?
szimurina (2017.10.07)

info

4  
  1
60 lat skończył, to już Mu lepiej wisi jak dawniej stał. ..
(2017.10.07)

info

1  
  1
Chichy-śmichy, a to naprawdę poważna sprawa, bo taki stalker potrafi zabić. W latach 90.taką tragiczną śmierć z rąk stalkera poniosła była Miss Polski. Czasem nawet policja lekceważy doniesienia o nękaniu, bo "widać mocno kocha". Nie kocha, tylko jest świrem. I przed takim należy ludzi chronić, niezależnie od płci, bo stalkerki równie często się zdarzają.
Stopstalkerom (2017.10.07)

info

3  
  1