Fałszywa pielęgniarka zatrzymana

7
02.10.2018
Fałszywa pielęgniarka zatrzymana
28-letni mężczyzna zamknął drzwi do mieszkania za pielęgniarką, która od kilku dni przychodziła do jego 80-letniej babci. „A teraz wyjaśni pani policji, kim pani jest i co pani tu robi” – powiedział. Gdy na miejsce przyjechał patrol, okazało się, że kobieta nazywa się zupełnie inaczej niż przedstawiła się starszej pani.
Zdarzenie rozegrało się na przestrzeni kilku dni. Do mieszkania 80-letniej kobiety zaczęła przychodzić 53-letnia kobieta podająca się za pielęgniarkę. Syn 80-latki podczas wizyty w mieszkaniu zauważył, że jego matka nie nosi już obrączki i pierścionka, które to zawsze miała na palcach. Kobieta nie umiała powiedzieć, co stało się z biżuterią. W tle była tylko wizyta pielęgniarki… Jako że ta przedstawiła się z nazwiska oraz podała miejsce pracy, syn oraz wnuczek 80-latki postanowili sprawdzić, kto to jest. Wtedy okazało się, że taka osoba nie pracuje w domu pomocy społecznej.
   Kolejna wizyta „pielęgniarki” pokryła się z odwiedzinami wnuczka. Ten, znając już sprawę, zamknął drzwi do mieszkania i zadzwonił na policję. Wtedy też kobieta zaczęła się tłumaczyć. Mówiła, że wymyśliła fałszywe nazwisko, bo niedawno wyszła z zakładu karnego i nie chciała by ją z tym skojarzono. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 53-latkę jako podejrzewaną o dokonanie kradzieży biżuterii na kwotę około 2 tys. złotych. Za taki czyn kobiecie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Szacunek dla syna, gdyby trafiła na mnie obił bym jej ryja.
(2018.10.02)

info

30  
  8
I poszedłbyś siedzieć.
snieg (2018.10.02)

info

29  
  3
powinni podać nazwisko i imię, ,takiej cholery
grace (2018.10.02)

info

10  
  1
a za co siedzieć ? myślisz że by ta patologia poszła na pały. połamać łapy takiej.
(2018.10.02)
A za to siedzieć, że jak się ruszy goovno, to zawsze śmierdzi. ..
(2018.10.02)
moze to ta samo osoba która mnie obrobiła kilka lat wstecz na ul wiejskiej -również podała sie za p-ielegniarke z przychodni przynoszac mnie pieniacze
EMERYT (2018.10.03)

info

3  
  0
szkoda pisać. .. ..
(2018.10.06)

info

0  
  0