Elbląg. Podsumowanie minionego weekendu

1
25.05.2015
Elbląg. Podsumowanie minionego weekendu
(fot. KMP Elbląg)
Podczas minionego weekendu elbląscy policjanci z prewencji interweniowali 222 razy. W tym czasie skontrolowali 22 samochody, sprawdzili legalność pochodzenia 21 telefonów komórkowych, a także wylegitymowali 550 osób, zatrzymując dzięki temu trzy osoby poszukiwane. Jedną z takich osób zatrzymali także policjanci z patrolu wodnego. Ponadto w ciągu całego weekendu do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego zostało przewiezionych 30 osób.
Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich miało w organizmie powyżej dwóch promili alkoholu. I tak : 38-letni Józef N., który na al. Grunwaldzkiej kierował motorowerem mając 2,3 promila oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2017, odpowie teraz za złamanie tego zakazu i ponowną jazdę w stanie nietrzeźwości. Z kolei 22-letni kierowca forda mondeo, którego patrol ruchu drogowego zatrzymał wczoraj na ul. Warszawskiej, stracił prawo jazdy i odpowie przed sadem swój czyn. W jego przypadku badanie alkotestem wykazało 2,2 promila. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
   W ręce policji wpadły też osoby poszukiwane, jedna z nich w miniony piątek podczas zabezpieczania przez policjantów z patrolu wodnego imprezy na Bulwarze Zygmunta Augusta. Tam, funkcjonariusze wylegitymowali grupę osób, którzy przy rzece Elbląg pili alkohol. Podczas sprawdzania w bazie danych okazało się, że jeden z mężczyzn, tj. 33-letni Emil S., jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej dokonane przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. W rozmowie przyznał, że wiedział iż jest poszukiwany, ale myślał, że uda mu się uniknąć zatrzymania. Pomylił się.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

myślę że próbowali presją i chamstwem wpłynąć na wyniki wyborów. Nie udało się biedakom.
(2015.05.25)

info

0  
  0