Coraz bliżej finału

13
09.11.2016
Coraz bliżej finału
Czesław Małkowski utrzymuje, że jest niewinny (na zdj. z adwokatem Markiem Gawrylukiem, fot. arch. AD)
Nadal nie zapadł wyrok w procesie byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego, oskarżonego o gwałt i molestowanie seksualne podwładnych. Dziś (9 listopada) na sali była obecna jedna z pokrzywdzonych kobiet. Co powiedziała, nie wiadomo, bo proces toczy się za zamkniętymi drzwiami, ale ostatecznie przewód sądowy został zamknięty. Obrońca i prokurator mają nadzieję, że mowy końcowe wygłoszą na kolejnym terminie, 23 listopada.
Sąd Okręgowy w Elblągu rozpoznaje apelację, jaką od wyroku Sądu Rejonowego w Ostródzie złożyły obie strony. Prokurator chce surowszej kary, zaś sam Czesław Małkowski domaga się uniewinnienia. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.
   - Każde okoliczności w tej sprawie są istotne, dzisiaj też takie były podnoszone. Nie mogę jednak dokładnie mówić na temat czynności procesowych - mówił po wyjściu z sali mecenas Marek Gawryluk, obrońca oskarżonego. Dodał natomiast, że do tych "istotnych okoliczności" będzie musiał ustosunkować się w mowie końcowej.
   A tę być może wygłosi za dwa tygodnie. Na taki obrót sprawy liczy również prokurator.
   - Rozprawa została przerwana do 23 listopada i mam nadzieję, że już w tej dacie mowy końcowe zostaną wygłoszone - mówiła Iwona Kruszewska z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.
   Przypomnijmy, we wrześniu 2015 r. były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został skazany na 5 lat pozbawienia wolności za molestowanie kobiet i zgwałcenie urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży. Sąd Rejonowy w Ostródzie zakazał mu przez 6 lat kontaktować się z główną pokrzywdzoną. Zakazał też zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej - przez 6 lat.
   Po ogłoszeniu wyroku Czesław Małkowski zapowiedział, że będzie się od niego odwoływał. Podtrzymuje, że jest niewinny. Odwołanie złożyła też Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, bo z kolei jej zdaniem wyrok jest za niski.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Znając elbląski sąd, to faceta uniewinnią i wypłacą mu odszkodowanie z podatników pieniędzy. Sorki, ale mam takie przypuszczenia, po wyroku "ratowników-gwałcicieli". ..
(2016.11.09)

info

12  
  1
W tym kraju o winie lub karze decyduje przynależność polityczna.
BBWR (2016.11.09)

info

16  
  1
A moim zdaniem oba te komentarze babcia się do smietnika niewiedziec zdaniem tego czlowieka a oceniacie a ta sucz ktore go oskarza jest tyle wyrok co te wasze komentarze
Joanna olsztyn (2016.11.09)
z tego co pokazywali w mediach człowiek ewidentnie winny mam nadzieję że zapłaci za własne grzechy!
(2016.11.09)

info

11  
  1
jakby koleś zgwałcił by moją kobietę zbędna była by rozprawa!
(2016.11.09)

info

13  
  0
Czemu ta łajza jeszcze nie siedzi?
Zbyszek60 (2016.11.09)

info

13  
  0
sąd nie może wybrnąć ? to kobieta rozebrała Pana z garnituru ?
wriki (2016.11.09)

info

9  
  0
Tylko żeby czasem w ostatniej chwili przypadkowo nie spłonęły akta w naszym wspaniałym "sondzie"
RedaktorJabłkalski (2016.11.09)

info

6  
  0
Minęły czsy kedy sądy wydawały wyroki na telefon. A może w tym przypadku nadal czekają. Gdyby to był jakiś biedak albo uczeń co podrobił legitymację, albo jakiś głodny co ukradł batonika za 1,70zł. , To wyrok już dawno by zapadł. Ten człowiek jeśli można go tak nazwać, obracał się w tym środowisku. I stąd teraz jest problem z wyrokiem. Gdyby rozprawa toczyła się np we Wrocławiu już dawno byłoby po sprawie, czyli po wyroku.
(2016.11.09)

info

9  
  1
Tempa baba
(2016.11.09)