Braniewo: Nieuwaga przyczyną potrącenia motorowerzysty

09.04.2015
Braniewo: Nieuwaga przyczyną potrącenia motorowerzysty
Do potrącenia cyklisty doszło podczas włączania się do ruchu samochodu osobowego. Kierująca wv polo 39-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Motorowerzysta doznał ogólnych potłuczeń. Sprawczynię ukarano 500 zł mandatem.
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wczorajszej (8 kwietnia) kolizji drogowej na ulicy Elbląskiej w Braniewie po godz. 19.00. 39-letnia mieszkanka Braniewa kierująca vw polo włączając się do ruchu z osiedla przy ulicy Elbląskiej i skręcając w kierunku Ronda Andersa nie upewniła się, czy za wjeżdżającym na osiedle pojazdem nie jedzie inny pojazd. Okazało się bowiem, że za samochodom jechał motorowerzysta z pasażerem, który wjechał w wyjeżdżającego z osiedla  vw. Kierująca vw kobieta od razu wezwała na miejsce kolizji policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, iż żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Sprawczynię kolizji ukarano 500 zł mandatem i 6 pkt. karnymi.
   Przypominamy, że każdy kierujący włączający się do ruchu jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu (art. 17 Ustawy prawo o ruchu drogowym).
   
   
ASZ

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter