Braniewo: kradła, chodząc po "zagrychę"

7
30.03.2015
Braniewo: kradła, chodząc po zagrychę
fot. (arch. portEl.pl)
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniej mieszkance powiatu braniewskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas wspólnego spożywania alkoholu ze znajomym w jego garażu, skorzystała z okazji, że ten wysyłał ją po tzw. zagrychę i za każdym razem zabierała ze sobą coś, co nie należało do niej.
O tym, że spotkania zakrapiane alkoholem mogą mieć nieprzyjemny finał przekonał się mieszkaniec powiatu braniewskiego. Mężczyzna zgłosił funkcjonariuszom, że właśnie podczas takiego wieczoru został okradziony, szacując straty na ponad 1200 zł. Jak ustalili policjanci za zdarzenie odpowiedzialna jest 27-latka, która wspólnie z mężczyzną spożywała wtedy alkohol w jego garażu. Co więcej, z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że kobieta wchodząc do domu znajomego po tzw. zagrychę, wynosiła stamtąd należącego do niego przedmioty. I tak zdołała zabrać 6 encyklopedii w języku niemieckim, proszek, 6 butelek wina oraz telefon komórkowy. Kryminalni przedstawili kobiecie zarzut kradzieży. Podejrzana nie kwestionowała swojej winy. Teraz grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
   
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

co to jest "tzw. zagrycha" ? Bo język policjantów sięga rynsztoka.
Ciekawski (2015.03.30)
Bo dopiero z podstawówki wyszedłes to jeszcze nie wiesz co to zagrycha i zapitka. .
(2015.03.30)
Słuchaj, Ciekawski. Generalnie masz rację ale ta "zagrycha" jest w cudzysłowie więc jeszcze "obleci". Niedawno gdzieś był art. gdzie w tytule było że ktoś kogoś zadźgał. Bez cudzysłowia. Już od kilku lat zauważyłem że język który trafia do czytelnków jest bardzo odmienny, delikatnie mówiąc, od tego do jakiego przywykłem.
Takiklimat (2015.03.30)

info

3  
  0
Już dawno wyszedłem z podstawówki a nie wiem co to zagrycha i zapitka bo w pewnie przeciwieństwie do ciebie i tobie podobnym nie jestem alkoholikiem.
Ciekawski (2015.03.30)

info

0  
  6
haha, nie trzeba byc alkoholikiem zeby wiedziec co to zagrycha, gdzies ty sie wychowal czlowieku? ja praktycznie w ogle nie pije
adaga (2015.03.30)

info

8  
  0
ciekawski, pewnie tez nie wiesz co to minetka co?? ale za to obliczyc predkosc i tarcie walca o masie 5 kg poruszajacego sie ruchem jednostajnie przyspieszonym to dla ciebie pestka haha, ech te inteligenty
jurgen (2015.03.30)

info

6  
  0
Ciekawski skad Ty sie urwales chlopie chyba z kosmosu ale ja mysle ze grasz lepiej niz Kobuszewski
(2015.03.30)

info

3  
  0