Alkohol, automaty i amunicja – wszystko bez pozwolenia

7
15.10.2015
Alkohol, automaty i amunicja – wszystko bez pozwolenia
Zabezpieczona przez policjantów amunicja, fot. nadesłana
Sprzedaż alkoholu bez zezwolenia, nielegalne automaty do gier hazardowych oraz 25 sztuk amunicji sportowej bez wymaganego pozwolenia – to wszystko znaleźli policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego w jednym ze sklepów przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Teraz właściciel sklepu odpowie za taką działalność przed sądem.
Wczorajsza (14 października) wizyta policjantów z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej w jednym ze sklepów przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu zakończyła się niepomyślnie… ale tylko dla nieuczciwie prowadzących lokal. Policjanci już na wstępie poprosili o pozwolenie na sprzedaż alkoholu stojącą za ladą 56-letnią kobietę. Najpierw powiedziano im, że pozwolenia nie ma, później, kierowniczka sklepu 26-letnia Ewelina W. tłumaczyła, że jednak pozwolenie jest tylko nie ma go w tej chwili w lokalu, ale ma gdzie indziej. Policjanci zażądali okazania dokumentu więc 26-latka, przyznała w końcu, że jednak nie zostało ono uzyskane… Gdy policjanci spisywali dostępną w ofercie sklepu ilość alkoholu wraz z cenami do sklepu weszła 59-letnia kobieta oświadczając: „ja na automaty”.
   Okazało się, że w wydzielonym pomieszczeniu tegoż samego sklepu znajdowały się dwa automaty do gier hazardowych, niezgodne z przepisami ustawy. Policjanci powiadomili funkcjonariuszy Urzędu Celnego, którzy zabezpieczyli procesowo znajdujący się tam sprzęt. To jednak nie koniec. W trakcie przeszukania policjanci natknęli się na legalną wiatrówkę, wraz z którą znajdowała się już „mniej” legalna amunicja. Zabezpieczono 25 szt. amunicji sportowej kaliber .22 cala. W czasie policyjnej kontroli w sklepie znajdowały się dwie kobiety: ekspedientka i kierowniczka sklepu.
   Policyjne dochodzenie ustali teraz kto usłyszy zarzuty. Wszystkie przedmioty oraz nielegalne automaty do gier zostały zabezpieczone procesowo.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Amunicja 22 cale? Zapewne z pancernika z okresu II wojny.
Historyk-przez-c.h. (2015.10.15)
W każdym sklepie w Elblągu sa automaty, tylko w Ogrodach jeszcze nie ma. .. ..
Flipper (2015.10.15)

info

10  
  0
Czy o Tygrysie mówimy?
obserwatorium (2015.10.15)

info

3  
  0
"kaliber. 22 cala" a kropke historyk zauważył?
s. (2015.10.16)
22 cala X 2.5 to daje około 55 centymetrów to chyba nie widziałem takiego działa :)
(2015.10.16)

info

0  
  1
podajcie co to za sklep???? dlaczego policja nie zajmię się salonem gier na Traugutta 59???? czy nie wiecie co tam się dzieje? czy policja nie chce wiedzieć? trzeba to zgłosić gdzieś wyżej. !!!
(2015.10.16)

info

2  
  1
To zgłoś, na co czekasz?
(2015.10.16)

info

0  
  0