2,5 promila we krwi, bo... miał komunię dziecka

6
12.05.2015
2,5 promila we krwi, bo... miał komunię dziecka
Wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który kierował osobowym fordem mając ponad 2,5 promile alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył się, że jest „wczorajszy” i miał komunie dziecka. W samochodzie miał jeszcze kilka piw, które wcześniej kupił. Został zatrzymany, grozi mu kara do dwóch lat więzienia.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj (11 maja) około godz. 16 na ulicy Ogólnej w Elblągu. Pod 997 zadzwonił zaniepokojony świadek, który widział popisy kierowcy forda focusa. Była to jazda całą szerokością jezdni, czyli popularnym slalomem. Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali go na ulicy Ogólnej. Nie sprawiał problemów i nie był agresywny. Po badaniach okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Swój stan próbował wytłumaczyć zakrapianą alkoholem komunią dziecka. W samochodzie miał jeszcze kilka piw, które wcześniej kupił. 43-letni Sławomir B. oprócz tego, że straci prawo jazdy, to jeszcze odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 2 lat wiezienia.
   
   Zatrzymanie tego nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki informacji od anonimowego świadka. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Dzięki podobnych zgłoszeniom możliwe jest eliminowanie takich kierowców z drogi.
   Policja apeluje aby wszelkie zaobserwowane, a nienaturalne odruchy kierowcy (np. jazda wężykiem), mogące świadczyć o stanie nietrzeźwym kierującego, niezwłocznie zgłaszać pod nr 997.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jakim prawem dzieciaka w to wciągaCIE w dniu jego święta BANDYCI ?
(2015.05.12)

info

6  
  0
Ależ to patologia pijacka. Na komunię dziecka pić alkohol. Dla takich to każda okazja dobra do wypicia.
jamess (2015.05.12)
Zgadzam się!!! Chrzciny, komunia to są święta dzieci!! Więc niech dzieci świętują, a nie patrzą na zachlane mordy. .. .tylko fakt też jest taki, że dzieci nie chcą świętować tego dnia-chcą dostać prezenty. .. .podsumowując rodzice czekają na komunie dziecka żeby się upić, a dzieci czekają na ten dzień żeby dostać prezenty. .. .a gdzie aspekt duchowy? Czy dzieci są świadome tego co dzieję się w ich życiu tego dnia?? Na religii na pewno są tego uczone, ale rodzice również powinni uświadamiać dzieci jak ważny to jest dzień i że nie chodzi o prezenty. .. .smutne ale prawdziwe. .. .osobiście znam rodzinę, w której 7-letni chłopiec nie wiedział co to jest palma!!, ale za ile lat będzie miał komunię i dostanie tableta od chrzestnego wiedział doskonale. .. .. przygnębiające. .. .
(2015.05.13)
komunia jest raz, to nie jest żadne święto kościelne dla dziecka ale zbieranie prezentów i impreza, przyjeżdża chrzestna z Katowic którą widzimy raz na kilka lat (na ślubach i stypach) i miałbym ich wypuścić o suchym pysku? puknijcie się, a co innego że wsiadł po alkoholu do samochodu, to słusznie że go zgarneli
(2015.05.13)

info

0  
  0
aaa kto z naaami nie wyyypyyyje. ..
szimurina (2015.05.13)

info

0  
  0
A jakim prawem piszesz takie glupoty
(2015.05.17)

info

0  
  0