17-latek trafił do szpitala po dopalaczach

9
07.07.2015
17-latek trafił do szpitala po dopalaczach
fot. WS (arch. portEl.pl)
Policjanci z Braniewa interweniowali wobec leżącego na ziemi chłopaka. Ze zgłoszenia wynikało, że osoba może być pijana. Funkcjonariusze na miejscu ustalili jednak, że 17-latek zażył dopalacze. Nieletni mówił policjantom, że źle się czuje. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, które przetransportowało 17-latka z objawami zatrucia do szpitala w Elblągu.
Wczoraj (6 lica) około godz. 14.00 mieszkaniec Braniewa poinformował oficera dyżurnego, że na ziemi, w okolicy ogródków działkowych leży najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Na miejsce skierowano patrol. Tam okazało się, że pomocy potrzebuje nieletni. Funkcjonariusze w rozmowie z nim ustalili, że zażył dopalacze. 17-latek mówił, że źle się czuje. Policjanci powiadomili pogotowie, które zabrało chłopca z objawami zatrucia do szpitala. Teraz sprawą zajmą się kryminalni. Funkcjonariusze ustalają w jakich okolicznościach nastolatek wszedł w posiadanie bliżej nieokreślonej substancji.
   
   Jeżeli podczas policyjnych czynności okaże się, że środek został udzielony przez osobę trzecią, będzie ona odpowiadać za narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
   Opisany przypadek to już kolejny dowód na to, że młodzi ludzie eksperymentując nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Policjanci wciąż przypominają wszystkim tym, którzy zażywają tego typu substancje chemiczne celem wprowadzania się w stan odurzenia, w tym dopalacze, że mogą one mieć tragiczne w skutkach oddziaływanie.
   
   
   
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

.. .i teraz niech zapłaci za interwencję policji i pobyt w szpitalu. ..
dochtor (2015.07.07)

info

2  
  1
ani on ich zapraszał
(2015.07.07)

info

0  
  1
Kolejny "sledzony" ktory sie bedzie kurowal na nasz "podatnikow" koszt.
(2015.07.07)

info

1  
  0
A Mama nie mówiła, że lepiej trawkę?.
antydopki (2015.07.07)

info

2  
  0
za dopalacze też płacisz podatek więc pisy mają to wliczone
(2015.07.07)

info

0  
  0
od tomka m. mordercy szymonka z nowowiejskiej kupuje na grunwaldzkiej mimo wyroku nie siedzi
bytomska (2015.07.07)

info

1  
  0
Ludzie te dopalacze w Polsce to juz zabraly wiecej istnien niz Panstwo Islamskie na calym swiecie.
Kazik.2000 (2015.07.07)

info

0  
  0
buuu amator. .. ..
(2015.07.07)

info

0  
  0
a moze budziol????
budlight (2015.07.07)

info

0  
  0