10 czynów na koncie 19-latka i jego kolegi

9
10.05.2018
10 czynów na koncie 19-latka i jego kolegi
fot. policja
Policjanci zatrzymali 19-latka i jego o dwa lata młodszego kolegę. Młodzi mężczyźni dewastowali osiedle: wybijali szyby, rzucali kamieniami w okna na swoim koncie mają też uszkodzenie przyczepy kempingowej oraz rozbój.
Obaj sprawcy działali głównie na osiedlu Zawada i okolicy. Zawsze ich wyczyny były poprzedzone piciem alkoholu. Mężczyźni wracając pijani do domów wybijali szyby w oknach budynków mieszkalnych oraz kopali w drzwi klatek schodowych często je uszkadzając. Po jednym z takich ekscesów, na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez patrol policji. Skojarzono wtedy wcześniejsze uszkodzenia z wybrykami nastolatków. Okazało się, że obaj mężczyźni mają na koncie dużo więcej czynów. Przyznali się, że nie zawsze szyby rozbijali rękoma, czasem zwyczajnie rzucali w okna kamieniami. Na drodze nastolatków stanęła też kiedyś przyczepa kempingowa. Młodzi mężczyźni kompletnie ją zniszczyli.
   Zatrzymani odpowiedzą teraz za zniszczenie mienia. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Zawada i wszystko jasne.
Kibiczmiasta (2018.05.10)

info

4  
  2
Niech naprawią wszystkie szkody, a potem do prac społecznych za kubek kawy zbożowej i kromkę chleba. Jak nie będą chcieli pracować, dać tylko kromkę. Szkoda trudu rodziców, że karmili przez te 17/19 lat takich patoli.
Hammurabi (2018.05.10)

info

6  
  0
5 lat w pudle? Gdzie za nasze podatki będą dostawać wikt, opierunek i się obijać? Karą powinno być pudło, ale na 10 godzin dziennie przymusowa robota w fabryce (najlepiej w HangYang na wtryskarkach) i niech odrabiają to co zniszczyli + zadośćuczynienie. To by była kara i ciężkiej pracy by się nauczyli i uświadomili ile ludzi ich dobytek kosztuje.
StefanK (2018.05.10)

info

4  
  0
Powiesić na latarni dla przykładu
kim (2018.05.10)

info

1  
  0
młode śmieci z zadatkiem na bandytów, nic z tych osobników już nie będzie
maaadds (2018.05.11)

info

4  
  0
ci patole zamiast mózgu mają gówno współczuje rodzicom takich poje. .. .. ów
darek5497 (2018.05.11)
mam nadzieję że takie wyrzutki trafią za kraty, chociaż reszta w więzieniu tych osadzonych sobie ulży w nocy
(2018.05.11)

info

0  
  0
Gorzej jak rodzice to takie same poyeby bo takie zachowanie to się raczej wynosi z domu.
(2018.05.13)
do utylizacji. polak max kolonko mowie jak jest
TRUE (2018.05.15)

info

1  
  0