Obaj sprawcy działali głównie na osiedlu Zawada i okolicy. Zawsze ich wyczyny były poprzedzone piciem alkoholu. Mężczyźni wracając pijani do domów wybijali szyby w oknach budynków mieszkalnych oraz kopali w drzwi klatek schodowych często je uszkadzając. Po jednym z takich ekscesów, na gorącym uczynku zostali zatrzymani przez patrol policji. Skojarzono wtedy wcześniejsze uszkodzenia z wybrykami nastolatków. Okazało się, że obaj mężczyźni mają na koncie dużo więcej czynów. Przyznali się, że nie zawsze szyby rozbijali rękoma, czasem zwyczajnie rzucali w okna kamieniami. Na drodze nastolatków stanęła też kiedyś przyczepa kempingowa. Młodzi mężczyźni kompletnie ją zniszczyli.
Zatrzymani odpowiedzą teraz za zniszczenie mienia. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter