Zmarł Jerzy Józefiak

9
06.03.2026
Zmarł Jerzy Józefiak
W czwartek, 5 marca, zmarł Jerzy Józefiak, były prezydent Lions Clubu Elbląg i były poseł na Sejm Kontraktowy. Miał 88 lat.

- Jerzy Józefiak był bardzo znaną osobą w Elblągu i wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu. Był posłem w Sejmie kontraktowym z okręgu elbląskiego (1989-1991), a także dyrektorem Kombinatu Rolnego w Czerninie. Piastował również funkcję dyrektora Wydziału Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim Województwa Elbląskiego oraz dyrektora Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa w Gdańsku i Elblągu. Był także wieloletnim członkiem władz Polskiego Związku Łowieckiego oraz Lions Clubu Elbląg, pełniąc funkcję prezydenta klubu przez dwie kadencje oraz przez lata przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego – wspomina Jerzego Józefiaka Patryk Ogórek, obecny prezydent Lions Clubu Elbląg.

Pożegnanie Jerzego Józefiaka odbędzie się 10 marca o godz. 13 w kaplicy Syriusza przy szpitalu wojewódzkim. Będzie miało świecki charakter. Pogrzeb odbędzie się w Lęborku.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Zmarły w swojej karierze zawodowej był Dyrektorem Kombinatu Rolnego "Powiśle" w Czerninie, a nie "Żuławy", który zresztą siedzibę miał w Nowym Dworze Gdańskim. Pod jego kierownictwem Kombinat ten należał do jednego z najlepszych w kraju.
Były pracownik. (2026.03.06)

info

8  
  2
Trochę Wam się notatka skróciła: "W 1962 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, do której należał do rozwiązania. (... )W 1989 uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy w okręgu elbląskim. Na koniec kadencji należał do Poselskiego Klubu Pracy. (... ) w 2010 był kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego[2], a w 2011 do Sejmu[3]. " Za Wikipedia. A na ten sejm kontraktowy to z jakiej listy?
Jaki66 (2026.03.06)
Co to jest ten lions club elblag i z czego jest znany Nigdy o czymś takim nie słyszałem
zielarski (2026.03.06)
taaa
grad (2026.03.06)

info

0  
  1
To chodzi o ten Czernin koło Sztumu ? W latach 80 tych jeździliśmy tam z Elbląga w niedzielę na obiady do zajazdu chyba Jonatan. Super restauracja / bardzo dobre jedzenie / bardzo miła obsługa / można było bardzo dobrze zjeść wszystko super smaczne i tanio i dużo. To były czasy nie to co teraz.
(2026.03.06)

info

9  
  1
@zielarski - Kółko wzajemnej adoracji...
(2026.03.07)
Był taki znany, że nikt go nie zna
Lol. (2026.03.07)
@zielarski - To poczytaj czym się zajmuje Lions Club na świecie, a tym samym i w Polsce.
oleks-oksy (2026.03.09)
@Lol. - Żeby Go znać trzeba kimś być i coś znaczyć.
Lion21 (2026.03.30)