Wiosłują i pomagają dzieciom z hospicjum

8
09.06.2020
Wiosłują i pomagają dzieciom z hospicjum
Paweł Jarosz i Paweł Warzocha, fot. Michał Skroboszewski
Dwóch kajakarzy z Podkarpacia: Paweł Jarosz i Paweł Warzocha mają plan w dwa tygodnie pokonać ponad 500 kilometrów Wisłą, Nogatem, Kanałem Jagiellońskim, Kanałem Elbląskim i Drwęcą, by pomóc podopiecznym dziecięcego hospicjum. Elbląg, do którego zawitali we wtorek (9 czerwca), był półmetkiem ich wyprawy. Zobacz zdjęcia.

Płynęli już z Przemyśla na Hel, od granicy z Czechami na Hel, a w tym roku postanowili pokonać kajakami w dwa tygodnie 500 km Wisłą, Nogatem, Kanałem Jagiellońskim, Kanałem Elbląskim i Drwęcą,

- Te nasze wyprawy zaczęły się około sześciu lat temu. Na początek był wypad rowerowy tzw. ścianą wschodnią z Przemyśla na Hel -1457 km, potem przenieśliśmy się na wodę i kajakami spłynęliśmy z Przemyśla też na Hel, następnie była Odra kajakiem: od granicy z Czechami również na Hel - mówi Paweł Jarosz, jeden z uczestników wyprawy kajakowej „Pętla Toruńska 2020 - Hospicjum dziecięce”.

Teraz płyną z Torunia do ….. Torunia, płyną i pomagają Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z Rzeszowa.

- Nasza koleżanka Ola podpowiedziała nam, żebyśmy zaczęli pływać z ….sensem. To była dobra podpowiedź. Nasz spływ kajakowy Odrą był jednocześnie pomocą dla dwójki chorych dzieci. Teraz chcemy pomóc hospicjum dziecięcemu z naszego rodzinnego Rzeszowa. Nagłaśniając naszą akcję, chcielibyśmy aby zwrócono uwagę na potrzeby tego hospicjum, a jest ich wiele. Kto może, ten niech wpłaci datek, liczy się każda złotówka - mówi Paweł Jarosz.

Przez dwa tygodnie planują pokonać kajakami 500 km.

- Robimy tzw. Pętlę Toruńską. Najpierw płyniemy Wisłą, później skręcamy na Nogat, Kanał Jagielloński, Kanał Elbląski i Drwęcą z powrotem do Torunia. Przystanek w Elblągu to półmetek naszej wyprawy. Na wodzie jest pięknie, ale czasem też ciężko. Wczoraj „robiliśmy” 3 km na godzinę w deszczu, przy wietrze w twarz i przy sporej fali, to była masakra - mówi kajakarz.

Informacje o tym, jak można wesprzeć akcję kajakarzy znajdują się na stronie: Pętla Toruńska

 

 

daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Super jesteście! Wspieram!
(2020.06.09)

info

13  
  1
Do Elbląga ciężko dopłynąć, nawet fale nie sprzyjają; )Miasto niedługo zniknie z map wiec podwójny szacun Panowie!
(2020.06.09)
Czapki z głów dla takich inicjatyw. Pomyśleć ile marnujemy a ile możemy ofiarować. .. Anioł z Torunia.
(2020.06.09)
dajcie chłopy numer konta to się wpłaci coś za te trudy na wasz cel
kajaik (2020.06.09)
@kajaik - Na stronie spływu jest ale proszę FUNDAJCJA PODKARPACKIE HOSPICJUM DLA DZIECI LWOWSKA 132 35-301 RZESZÓW PKO BANK POLSKI SA 28 1020 4405 0000 2702 0525 9926
(2020.06.09)
SUPER inicjatywa. Niezle sie chlopaki odzywiacie :-)
bluselka (2020.06.09)

info

5  
  0
Podróże własnym kajakiem to super sprawa
(2020.06.09)

info

5  
  1
Super chłopaki!!!
Ola... (2020.06.09)

info

5  
  1