W Elblągu zapłonął Ogień Nadziei

3
16.09.2010
W Elblągu zapłonął Ogień Nadziei
Dziś sztafeta z Ogniem Nadziei biegła ulicami naszego miasta (fot. AD)
"Bieg z Pochodnią" wystartował na początku miesiąca z Salonik. Niesiony przez zawodników i funkcjonariuszy przemierzył Grecję, Turcję, Słowenię, Francję, Wielką Brytanię, Belgię, Luksemburg i Portugalię, by w końcu dotrzeć do Polski. Dziś (16 września) sztafeta z Ogniem Nadziei zawitała do Elbląga. Zobacz więcej zdjęć.
Od 15 do 17 września gościmy reprezentację programu narodowego z Ukrainy. W czasie dwóch dni pobytu w Elblągu sportowcy trenują na naszych obiektach, zwiedzają miasto i okolice oraz biorą udział w imprezach integracyjnych. Kulminacyjnym punktem pobytu było przyjęcie w Elblągu sztafety z "Ogniem Nadziei". Sportowcy, w 24 - osobowym składzie złożonym głównie z przedstawicieli polskich służb mundurowych oraz kilku obcokrajowców, wyruszyli dziś o godzinie 10 sprzed Bramy Targowej i przebiegli ulicami: Stoczniową, Robotniczą i Teatralną aż do hali lodowiska. Tam odbyło się uroczyste przekazanie „Ognia Nadziei” gospodarzom miasta i zapalenie znicza.
   Liderem biegu z pochodnią był młodszy inspektor policji Jacek Hachulski. W sztafecie uczestniczyli również trzej zawodnicy sekcji "Rekord" działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Elblągu: Marcin Liszcz, Karol Musik oraz Grzegorz Włodarczyk. Elbląską policję w sztafecie reprezentuje aspirant Beata Nienadowska. Od momentu zapalenia pochodni w Grecji, jej wędrówce przez Europę do Elbląga towarzyszy olimpijczyk Marek Moltko, który dokonał uroczystego zapalenia znicza na hali lodowiska przy ul. Karowej.
   
   Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Elbląską
   
   
AD

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

piękna impreza BRAWO! Super występ tańczącej pary, szzkoda, że nie ma zdjęcia
(2010.09.16)

info

0  
  0
piękne, wzruszające wydarzenie. .
(2010.09.16)

info

0  
  0
Szkoda tylko, że mało nas było. ..
Andziolinaaa (2010.09.17)

info

0  
  0