Trzy promile za kółkiem i groźba trzech lat za kratami

14
07.01.2026
Trzy promile za kółkiem i groźba trzech lat za kratami
Fot. arch. portEl.pl
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena golfa, którym kierował 67-letni mężczyzna. Szybko okazało się, że kierowca był nietrzeźwy – badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Samochód został zabezpieczony jako tymczasowe zajęcie pojazdu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 stycznia przed godziną 20.00 przy ul. Chełmońskiego w Elblągu. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkotestem potwierdziło przypuszczenia policjantów – 67-latek znajdował się w stanie znacznego upojenia alkoholowego.

W związku z popełnionym przestępstwem pojazd, którym poruszał się mężczyzna, został zabezpieczony jako tymczasowe zajęcie. Kierowca odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i odpowiedzialność. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Panie Sawicki przestępstwo bedzie jeśli sąd tak orzeknie, teraz jest podejrzenie pop0ełnienia przestępstwa. Jeśli pan tego nie rozumie to proponuję się poidszkolić, salbo do portelpl się przenieść!
(2026.01.07)
Art.178a § 1 k. k.: Kto, będąc w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5‰) lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Ponieważ popełnił przestępstwo, nie został ukarany mandatem, jak w przypadku wykroczenia. Stąd obligatoryjny wniosek do sądu, który orzecze wysokość kary w tym przypadku. Przestępstwo już popełnił i jest winny. Czego nie zrozumiałeś. Może dla ciebie powinni obrazkowo wyjaśnić?
S.P. (2026.01.07)
Żadna kontrola tylko obywatelskie zatrzymanie i wezwanie policji!
Swiadek (2026.01.07)
"teraz jest podejrzenie pop0ełnienia przestępstwa. " - ŹLE napisane popełnienia, karygodne. Powinno być POpełnienia. Jak tak można
(2026.01.07)
Policja nie podała, czy ten zakrapiany senior został aresztowany na 3 miesiące do sprawy, czy jutro już będziemy mogli go spotkać na Chełmońskiego na 3 promilach. Bo - Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. to jest teoria i w Polsce nie stosowana. A warto by było w Portelu zamieszczać też dla przestrogi jakie są faktyczne wyroki po 3 promilach.
(2026.01.07)

info

5  
  2
@Swiadek - Kapusie?
(2026.01.07)
Parkuje jak potłuczony
(2026.01.07)

info

2  
  0
Nieźle sobie nagrabił. Głupota w tym przypadku zaboli.
(2026.01.07)

info

4  
  0
Stary i głupi.
Taka prawda . (2026.01.08)
Ale Ty głupi.
Jurass (2026.01.08)