UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
Art.178a § 1 k. k.: Kto, będąc w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5‰) lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Ponieważ popełnił przestępstwo, nie został ukarany mandatem, jak w przypadku wykroczenia. Stąd obligatoryjny wniosek do sądu, który orzecze wysokość kary w tym przypadku. Przestępstwo już popełnił i jest winny. Czego nie zrozumiałeś. Może dla ciebie powinni obrazkowo wyjaśnić?
S.P.