Stalewo: pożar budynku mieszkalnego

9
21.12.2011
Stalewo: pożar budynku mieszkalnego
fot. Witold Sadowski
Dziś (21 grudnia) kilkanaście minut przed godz. 12 w miejscowości Stalewo wybuchł pożar w jednym z budynków mieszkalnych. Szybkie przybycie jednostek straży pożarnej zapobiegło rozprzestrzenianiu się ognia i całkowitemu spaleniu domu. Zobacz zdjęcia.
- O godz. 11.50 otrzymaliśmy zgłoszenie telefoniczne, że w miejscowości Stalewo pali się dach budynku mieszkalnego - mówi st. kpt. Krzysztof Karolkiewicz z Wydziału Operacyjnego KM PSP w Elblągu. I dodaje: - Na miejsce zadysponowaliśmy natychmiast 9 zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej. W sumie w działaniach brało udział 30 strażaków. Jako pierwsze do płonącego budynku dojechały jednostki OSP Krzewsk i OSP Markusy. Na miejscu zastały płonący dach drewniany kryty eternitem nad jedną z dwóch części domu. Natychmiast przystąpili do działań. W międzyczasie przybywały kolejne wozy gaśnicze oraz dojechała drabina z JRG1 w Elblągu. Działania gaśnicze polegały na gaszeniu płonącego dachu przy jednoczesnym zabezpieczeniu nie zajętej ogniem drugiej części dachu krytej dachówkami ceramicznymi - kończy st. kpt. Krzysztof Karolkiewicz.
   [fotoc]
   O tym, że nie spłonął cały dom a tylko część jego dachu zadecydowało bardzo szybkie przybycie na miejsce pożaru strażaków-ochotników. Ich błyskawiczna akcja nie dopuściła do spalenia całego domu. Uratowali znajdującą się pod spalonym dachem część mieszkalną. Jak dowiedzieliśmy się czas ich dojazdu wyniósł około 10 minut. Przyczyny i okoliczności tego pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie. Nikt z mieszkańców nie odniósł obrażeń.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Czy Pan marszałek też tym ludziom pomoże ???
Lovelas (2011.12.21)

info

0  
  0
Brawo kołki
frendzel (2011.12.21)

info

0  
  0
brawo krzewsk!!!
(2011.12.21)

info

0  
  0
He he he, Rutkowscy śpią w samochodach i czekają na pożar. :-)
***JUNIOR *** (2011.12.21)

info

0  
  0
Komentarze typu "wieś tańczy i śpiewa". Jak nie masz nic do powiedzenia buraku to palce z daleka od kompa!!!!
Wieśniak (2011.12.22)

info

0  
  0
Cenzura bo ktoś napisał prawdę o komentujących obrażających pogorzelców!!!! Brawo. Brawo. Brawo redakcjo.
wiesniak (2011.12.22)

info

0  
  0
czyj to dom się spalił bo nie poznaję ?
tubylec zamiejscowy (2011.12.22)

info

0  
  0
a Zwierzno spało
(2011.12.23)

info

0  
  0
zwierzno po prostu było w pracy
(2011.12.29)

info

0  
  0