SSP nr 3: Przez żołądek do sportowej formy

24
05.08.2019
SSP nr 3: Przez żołądek do sportowej formy
Obecnie ze stołówki korzystają dzieci, przebywające w szkole na półkoloniach (fot. Michał Skroboszewski)
Ponad 1,4 miliona złotych kosztowało utworzenie kuchni i stołówki w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 w Elblągu. Już korzystają z niej półkoloniści, a od września skorzysta ponad 200 uczniów sportowych klas. Zobacz zdjęcia
- Prace zaczęły siÄ™ w poÅ‚owie stycznia, tempo byÅ‚o ekspresowe. JesteÅ›my zachwyceni ostatecznym wykonaniem. Liczymy na to, że to, co bÄ™dzie wychodziÅ‚o spod rÄ™ki naszego kucharza, naszym dzieciom bÄ™dzie smakować i speÅ‚ni wszystkie najwyższe normy dotyczÄ…ce żywienia sportowców – mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3. - Nasze dzieci spÄ™dzajÄ… bardzo dużo czasu w szkole ze wzglÄ™du na duże obÅ‚ożenie zajÄ™ciami sportowymi. W zwiÄ…zku z czym deficyt kaloryczny jest dosyć duży, nasze obiady z pewnoÅ›ciÄ… bÄ™dÄ… to zapotrzebowanie wypeÅ‚niać.
   SzkoÅ‚a bÄ™dzie przygotowywać nie tylko obiady, ale także peÅ‚ne wyżywienie dla uczniów, którzy mieszkajÄ… w bursie nr 4. Od wrzeÅ›nia bÄ™dzie to w sumie okoÅ‚o 200 osób, ale ta liczba ma systematycznie rosnąć. W kuchni docelowo majÄ… pracować cztery osoby. 
   - ChcÄ™ podziÄ™kować pani dyrektor jak i wykonawcy – elblÄ…skiej firmie Przemysłówka 03. CaÅ‚ość wraz z wyposażeniem kosztowaÅ‚a okoÅ‚o 1,4 mln. Mam nadziejÄ™, że potrawy, które bÄ™dÄ… tu przygotowywane przyczyniÄ… siÄ™ do tego, że wyniki naszych uczniów w sporcie bÄ™dÄ… szÅ‚y do góry. Aby tak byÅ‚o, przekazujemy w prezencie sokowirówkÄ™. Soki sÄ… zdrowe – powiedziaÅ‚ podczas uroczystego otwarcia inwestycji Witold Wróblewski, prezydent ElblÄ…ga.
   Prace budowlane kosztowaÅ‚y w sumie 1,2 mln zÅ‚otych, wyposażenie kuchni – 255 tysiÄ™cy. Inwestycja w caÅ‚oÅ›ci zostaÅ‚a sfinansowana z budżetu miasta. To obecnie najnowoczeÅ›niejsza kuchnia spoÅ›ród wszystkich, które istniejÄ… w elblÄ…skich szkoÅ‚ach podstawowych.
   
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie wiem, co tu oglądać?
(2019.08.05)

info

8  
  2
Kuchnia do dezynfekcji. Nikt poza personelem nie ma prawa do niej wchodzić.
Mimiki (2019.08.05)

info

11  
  5
Czy kuchnia i władze szkoły planują serwowanie również posiłków wegetariańskich i wegańskich w tej "najnowocześniejszej spośród wszystkich istniejących" stołówek w mieście?
RobertKoliński (2019.08.05)
od razu wzrośnie poziom nauczania, liczba chętnych uczniów, wyniki sportowe pójdą w górę - ewidentnie widać, że miasto ma parcie na tą szkołę, w zeszłym roku niczym specjalnym ta placówka się nie wykazała, żadnych spektakularnych wyników sportowych, jak i naukowych. .. ostatni artykuł jaki można było o tej szkole przeczytać, to było chwalenie się zmianą ustawień ławek w klasie, co miało tak mocno podziałać na szare komórki uczniów. No cóż zawsze to jakaś zmiana, do tego teraz ładna stołówka, dobre żywienie, może w końcu pojawią się też i wyniki.
znafca_tematu (2019.08.05)
@znafca_tematu - Bo tej szkole potrzebny jest ktoś kto wie jak zrobić z niej perełkę i w sporcie i w nauce, to nie przedszkole. Trochę szkoda szkoły.
Czy nie słyszysz panie "łaskawco"- włodarzu że śmieszność bije z pana wypowiedzi?
(2019.08.05)

info

10  
  2
Sokowirówka do pokoju dyrektorki?
(2019.08.05)

info

8  
  1
KWW na śniadaniu? Za pieniądze elbląskiego podatnika?
(2019.08.05)

info

7  
  6
A boisko sportowe i wyposażenie jak za PRL u.w 2019roku.
(2019.08.05)

info

12  
  2
no i oczywiście jak zwykle dla lansu kiepski gospodarz miasta się pojawia aby przeciąć wstążke, bo tylko to potrafi
(2019.08.05)

info

8  
  3