Psy w wojsku ćwiczyły węch

5
12.04.2019
Psy w wojsku ćwiczyły węch
Psi detektywi (fot.mł. chor. Krzysztof Moliński)
Specjalnie wyszkolone psy szukały na terenie 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego materiałów wybuchowych, pirotechnicznych oraz narkotyków. To tylko ćwiczenia, ale dobra wiadomość jest taka - nic nie znalazły. I niech tak zostanie.
Wczoraj (11 kwietnia) żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Gdańska, w ramach współpracy, przeprowadzili w 16. Żuławskim Batalionie Remontowym działania szkoleniowo-profilaktyczne. Psy służbowe sprawdziły pomieszczenia garażowe i warsztatowe na terenie Parku Sprzętu Technicznego, a następnie "obwąchały" pomieszczenia służbowe i kancelaryjne pododdziałów batalionu. Szukały materiałów wybuchowych, pirotechnicznych oraz narkotyków. Dobra wiadomość jest następująca - psy nic nie znalazły i niech tak zostanie.
   
Zbigniew Tuszyński

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Albo były to ćwiczenia, co znaczyłoby, że to bardzo źle, iż psy nic nie znalazły, albo była to kontrola, co oznacza, że nie powinno nazywać się tego działaniami szkoleniowymi. Logiki brak.
S. (2019.04.12)

info

5  
  2
ja bym się raczej tym publicznie nie chwalił, że na terenie batalionu! 70 km od granicy z FR nawet psy prochu ani materiałów wybuchowych nie znalazły. Ach to NATO. .. Wesołego dnia
kiks (2019.04.12)

info

4  
  2
Psy w wojsku ćwiczyły węch? Nie rozumiem normalnie znaczy policja z wojskiem ćwiczyła czy co?
(2019.04.12)
Chciałeś być zabawny?
(2019.04.12)
Kwiat elbląskiej patologii minusuje, buahahaha. .. .
(2019.04.12)