Pożar na Żeromskiego

15
26.05.2019
Pożar na Żeromskiego
fot. Anna Dembińska
Aż cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru, który wybuchł dziś (26 maja) około godz. 11.20 w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Żeromskiego. W akcji gaśniczej wzięło udział 17 strażaków. Zobacz zdjęcia.
Pożar wybuchł w lokalu znajdującym się na pierwszym piętrze; przebywały tam cztery osoby. Nie mogły one samodzielnie opuścić mieszkania, ponieważ pomieszczenie kuchenne, w którym wybuchł pożar, znajdowało się tuż przy wyjściu. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ewakuowali jedną osobę znajdującą się w oknie, a następnie wynieśli z lokalu kolejne trzy osoby. Wszyscy poszkodowani zostali zabrani do szpitala na badania.
   - Do akcji zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG 1, później jeszcze jeden z JRG 2, w sumie 17 strażaków - powiedział kapitan Piotr Woliński z elbląskiej straży pożarnej. - Na miejscu okazało się, że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze. Ze względu na bardzo rozwinięty pożar nie mogliśmy od razu dostać się do środka lokalu. Najpierw musieliśmy przytłumić ogień. Przez duże zadymienie ratownicy musieli pracować z ochroną dróg oddechowych - wskazywał strażak. - W środku znaleźli trzy osoby. Po ich ewakuacji okazało się, że dwie osoby są nieprzytomne, ale miały zachowane czynności życiowe. Ratownicy opatrzyli te osoby i powróciła ich świadomość. Do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, która była poparzona i podduszona. Ewakuowaliśmy też cztery osoby oraz psa z sąsiednich mieszkań. Lokale sprawdziliśmy miernikiem na obecność tlenku węgla, zostanie podjęta decyzja o powrocie lokatorów. Mieszkanie, w którym wybuchł pożar, nie nadaje się już do użytku - podsumował dowodzący akcją strażak.
   
red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To chata Diabła.Ciekawe co teraz zrobi z gołębiami
(2019.05.26)
pożar to zawsze tragedia. .. ..
kat-ol (2019.05.26)

info

21  
  0
Nasza Straż Pożarna jest dzielniejsza od Policji Polskiej.
Bystryj (2019.05.26)
Ćwiartki 3/4 wypisz, wymaluj.
(2019.05.26)

info

6  
  0
Jest BAjlandia haha
(2019.05.26)
Idiota!!!! Ogarnij sie
(2019.05.26)
W eclerku sprzedadza haha
(2019.05.26)
@Bystryj - Zgadza się, nasza policja coś cienko wypada według innych służb a w szczególności w stosunku do Straży Pożarnej.
(2019.05.27)
Blok dalej
Żeromskiego 6 (2019.05.27)
Żeromskiego 6 się paliło
Xxx09 (2019.05.27)

info

1  
  0