Nowa (po)moc na wodzie

35
02.10.2019
Nowa (po)moc na wodzie
Nowa łódź policyjna jest już po testach na rzece Elbląg, a w 2020 r. wypłynie na szerokie wody (fot. RG)
Elbląscy policjanci mają nową łódź do patrolowania akwenów wodnych. Nowoczesna jednostka o mocy 300 koni mechanicznych jest już po testach, a do służby zostanie wprowadzona w sezonie letnim 2020 r.

Gdy temperatura idzie w górę, słońce grzeje mocniej do służby na wodzie ruszają elbląscy policjanci. Do późnej jesieni dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób na akwenach i na brzegu. Oprócz typowego patrolowania walczą z kłusownictwem rybnym, kontrolują jednostki żeglugi śródlądowej i wędkarzy oraz zapobiegają skażeniom zbiorników wodnych. Pomagają im w tym łodzie: parker z 200-konnym silnikiem oraz harpun z jednostką o mocy 90 koni. W kolejnym sezonie służba w patrolu wodnym zostanie wzmocniona o kolejną łódź.

- Jest to parker, który ma dwa silniki, moc 300 KM - wylicza kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - To najlepsza z naszych dotychczasowych jednostek pływających, wyposażona w sprzęt ratowniczy. Myślimy, że znakomicie sprawdzi się na wodach Zalewu Wiślanego. W tym roku odbyły się testy na rzece Elbląg, a łódź przewidziana jest do służby w roku 2020. Jej zakup sfinansował marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Komenda Główna Policji - kończy kom. Nowacki.

A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nareszcie dobra wiadomość, tylko szkoda że po wakacjach
(2019.10.02)

info

16  
  3
I tak olsztyn zapier ........li na bagna.
(2019.10.02)
No i fajnie;) oby też marszałek sfinansował paliwo. .. A tak na serio, to z mojego doświadczenie to co sprawdza się na rzekach, nie zawsze sprawdzi się na zalewie (zupełnie inna woda, inna specyfika akwenu, tzw. krótkie i wysokie fale), mogliście potestować na zalewie. ..
Anonimek1 (2019.10.02)

info

11  
  5
w porcie morskim Elbląg powinni wiedzieć, że nie pisze się akwen wodny
(2019.10.02)
Hej Panowie Policjanci znowu bedą wycieczki dla dzieci i żon policjantów po rzece Elblag od mostu by nikt nie widział
olik12@wp.pl (2019.10.02)
Oglądałem. .Niech pokażą jak z powierzchni wody wyciągają topielca. Z wysokości górnej krawędzi burty nie ma na to szans. Kasa w błoto.
(2019.10.02)
Aż jedna łódka do Elbląga cud a na olsztyn i mazury poszły dziesiątki. Dwa równorzędne miasta Elbląg kiwany.
(2019.10.02)
Idioto chyba jest to szybka łódź patrolowa ,300km i niska burta ,znawca zabłysnął.
(2019.10.02)
Mądralo jeden. Topielca się nie wciąga na łódź tylko holuje do brzegu.
Kiyrfhjg (2019.10.02)

info

9  
  2
OK: napisaliście o konikach ale nie napisaliście ile wyciąga KM na godzine
(2019.10.02)