Galeria pod psem i kotem (odc.105)

7
21.06.2020
Galeria pod psem i kotem (odc.105)
fot.arch. schroniska
Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was? Zobacz zdjęcia.

Dzisiaj przedstawiamy wam kotkę Sofiję oraz suczkę Dianę.

Sofija trafiła do schroniska w lipcu 2014 roku jako mały kociak. Niestety nikt jej nie wypatrzył wśród wielu innych maluchów czekających w owym czasie na adopcję. Minęły lata, a Sofija nadal jest w schronisku. Kotka jest płochliwa i raczej unika kontaktu z ludźmi, chociaż gdy ma na to ochotę, podchodzi do człowieka i ociera się o nogi. Schronisko to jedyny świat, jaki zna. Czy tak już będzie zawsze? Zdjęcia zostały zrobione w marcu 2019 roku.

 

Dianę adoptowano ze schroniska 9 lat temu jako małego szczeniaka. Przez 9 lat suczka miała swoją rodzinę i mieszkała w domu z ogrodem. Kiedy jej opiekun pół roku temu przeprowadził się do mieszkania, nie zapomniał zabrać jej ze sobą. Niestety, okazało się, że suczka ma pewne problemy z zaadoptowaniem się w nowym miejscu. Kiedy któregoś dnia zniszczyła w mieszkaniu drzwi, jej właściciel skazał ją na pobyt w schronisku. Za karatami schroniska znalazła się 29 kwietnia 2016 roku. Ciężko było jej odnaleźć się tutaj, bardzo tęskniła. Upływ czasu niestety wcale nie poprawił sytuacji. Diana w boksie, który od dawna dzieli z psem Dexterem, zawsze sprawia wrażenie bardzo smutnej i zrezygnowanej. I chociaż jest łagodna i przyjaźnie nastawiona do ludzi i innych zwierząt, nikt nigdy o nią nie zapytał.

 

 

oprac.daw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

o czarnuchy, no to przy okazji cos napisze, dzisiaj wchodze ja yotube i wyskoczylo mi "Gołota do dziennikarza: "Najpierw zrobię rundę z tobą""od 1:56 sekundy golota daje do zrozumienia jego stosunek do czlowieka innego koloru skory :)
(2020.06.21)

info

4  
  1
Ciekawe ile i czy zaadoptowano psów ze schroniska przez osoby duchowne do swoich placówek w Elblagu i okolicach / parafie, klasztory placowki prowadzone przez zakonnice itp. Kto komu ma tu dawać przyklad ?
(2020.06.21)
Gdyby politycy z PO kazdy adoptowal po 10 psow to tez byloby lepiej, gdzie ten przyklad idzie?
(2020.06.21)
ludzie to potwory, kradna dzieci zwierzetom, pobawia sie a pozniej porzucają, i trafi sie jakis komentator co jeszcze chce je wciskac komus na sile
(2020.06.21)
PiS ma największe poparcie, nie PO, wiec chyba im wraz z duchowieństwem najstosowniej jest propagowac tę słuszną akcję.
(2020.06.21)
gdyby byl w rekach kogos z PełO to by sobie samolotem latal z Wawy do Gdanska na spacer po parku. No to jest argument za ty aby jednak ci z Peło adoptowali pieski.
(2020.06.21)
a jakby byl z PiS to by latał z W-wy do Rzeszowa z kumplami i rodziną.
(2020.06.22)

info

0  
  0