Elbląg z czterema gwiazdkami

41
03.02.2012
Elbląg z czterema gwiazdkami
I hotel został uroczyście otwarty! (fot. WS)
Dziś (3 lutego) odbyło się uroczyste otwarcie czterogwiazdkowego hotelu Elbląg, który łączy unikatowy styl XVII-wiecznego Domu Królewskiego z nowoczesną sztuką budowania. W wydarzeniu wzięli udział marszałek województwa Jacek Protas oraz prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk. Zobacz fotoreportaż.
Hotel Elbląg mieści się na Starym Mieście i został wybudowany według międzynarodowych standardów. Sześciopiętrowy budynek przygotowano z największą dbałością o szczegóły, zachowując historyczne elementy m.in. kwatery pobytowej królów, książąt oraz biskupów. Do dyspozycji przeznaczono 85 luksusowych pokoi i apartamentów. Goście hotelowi skorzystają również z nowoczesnego centrum konferencyjnego, bezpłatnego Internetu, basenu z kompleksem jacuzzi oraz zabiegów spa. W pobliżu hotelu znajduje się wiele zabytków m.in. gotycka Katedra Św. Mikołaja, a także Muzeum Archeologiczne.
   - Dzięki unijnej dotacji i historycznej pasji właściciela hotelu na turystycznej mapie regionu pojawił się kolejny godny podziwu obiekt. W umiejętny sposób udało się połączyć wielowiekową historię miasta z nowoczesną architekturą - podkreśla marszałek Jacek Protas.
   Cała inwestycja pochłonęła ponad 36 mln złotych. Piętnaście milionów unijnego wkładu pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
   
oprac. A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
kasa kasa kasa
jaja (2012.02.03)

info

0  
  0
Ta wielka biała tablica przed hotelem szpeci wygląd nowej kamienicy
fgbfg (2012.02.04)

info

0  
  0
Prezydent i Marszałek przy otwarciu prywatnego hotelu? Kuwa co się dzieje w tej mieścinie? Czy to to jest sukces Prezydenta?
jestem głupi (2012.02.04)

info

0  
  0
po wyborach pikusie przestaniecie suszyć zęby i miny wam zrzedną
(2012.02.04)

info

0  
  0
"wpuścić chamstwo na salony"
(2012.02.04)

info

0  
  0
Dlaczego władze publiczne tak ewidentnie popierają prywatnego przedsiębiorcę, uczestnicząc w otwarciu jego prywatnej inwestycji? Czy jak sobie zbuduję warsztat samochodowy, to też przyjadą? W końcu wszyscy obywatele są równi wobec prawa, nieprawdaż?
Magda..... (2012.02.04)

info

0  
  0
.. .. .pewnie "nasz kochany" Pan Prezydent, opowie. .. .. że to dzięki niemu taki hotel powstał. Wielkie brawa dla przedsiębiorcy, nowe miejsca pracy.
jaś (2012.02.04)

info

0  
  0
a była Pani manager zamilkła???
(2012.02.04)

info

0  
  0
Nareszcie Elbląg doczekał się pelnej zabudowy Starego Rynku. Brawo inwestorzy.
zbik (2012.02.04)

info

0  
  0
A kim jest ten młody sztywniak w środku? Może to człowiek z marmuru?
tomektomektomek (2012.02.04)

info

0  
  0