Do takich funkcji się dojrzewa
Nowi ławnicy zostali zaprzysiężeni (fot. Michał Skroboszewski)
"Ślubuję uroczyście jako ławnik sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki ławnika wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości" – te słowa wypowiedzieli dziś w budynku sądu przy placu Konstytucji nowi ławnicy. Swoją funkcję będą pełnić tylko do końca tego roku. Zobacz zdjęcia.