Dni otwarte w WORD

2
20.05.2011
Dni otwarte w WORD
(fot. WS)
Próbny egzamin na prawo jazdy, niezwykle cenna jazda pojazdem symulującym poślizg, testy na kartę rowerową i motorowerową oraz niebywała okazja dla kandydatów na kierowców do oswojenia się z atmosferą, sprzętem i testami podczas prawdziwego egzaminu - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprasza w sobotę 21 maja na drugi dzień motoryzacyjnej majówki. Zobacz, co się działo dziś.
Dzisiejszy dzień pełen był emocji i zabawy. Coroczna impreza w WORD edukuje przyszłych i obecnych kierowców, obierając za najważniejszy cel zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Podczas pierwszego dnia Majówki z WORD na placu manewrowym o laury walczyła młodzież z całego województwa oraz elbląscy dziennikarze. Dzieci mogły się bawić łącząc przyjemne z pożytecznym.
   - Majówkę organizujemy od 2004 roku. Główny cel to przybliżenie naszego ośrodka osobom, które przygotowują się do egzaminów na prawo jazdy i pokazanie, że jest on przyjazny dla przyszłych kierowców, po to żeby mogli spróbować jazdy w warunkach, w których będą w przyszłości odbywać egzamin, po to żeby mogli usiąść przed komputerami i spróbować zdać egzamin „na niby” w miejscu w którym w przyszłości będą go zdawać, po to żeby się po prostu poczuli lepiej, nie mieli napięć i emocji, które w dużym stopniu decydują o wyniku na egzaminie, tym już prawdziwym – wylicza Stanisław Lecheta, dyrektor elbląskiego WORD.
   Dni otwarte WORD to także okazja dla kierowców z dłuższym stażem, którzy po latach korzystania z prawa jazdy mogą zweryfikować swoją wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.
   - Oferujemy możliwość jazdy pojazdami w warunkach poślizgu, ponieważ dysponujemy trolejami, które imitują zachowania pojazdu w poślizgu. Warto tego spróbować ponieważ w przyszłości na drodze ta wiedza może się każdemu przydać – podkreśla dyrektor.
   - Jednym z głównych naszych celów jest promocja zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym roku mamy szczególny czas, ponieważ równolegle organizujemy finał wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Motoryzacyjnego. To też związane z promocją zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodzieży. Staramy się nauczać – to nasza główna dewiza. Staramy kierować się młodych ludzi na tory, które w przyszłości zaowocują spokojem na drodze – wyjaśnia Stanisław Lecheta. – Poza tym chcemy czynnie uczestniczyć w życiu miasta, pokazać że jesteśmy jego częścią, taką z której jego mieszkańcy korzystają.
   Jutro (sobota, 21 maja) drugi dzień Majówki z WORD. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających ośrodek?
   - Ponieważ zazwyczaj jest tak, że tego jednego dnia brakuje dzieciom, które chcą uzyskać karty rowerowe czy motorowerowe; jest sezon wakacyjny dzieci potrzebują uprawnień, a szkoły nie zawsze mogą, nie zawsze mają warunki i czas na realizację tych zadań. Dlatego my dajemy szansę dzieciom, by uzyskały te pierwsze prawo jazdy i w sposób legalny poruszały się po naszych drogach. – zachęca dyrektor Lecheta. – Ponadto jutro zaczynamy rajdem „Wiosna 2011”, który współorganizujemy z automobilklubem elbląskim. Oprócz tego będzie można pojeździć na trolejach na pasie ruchu pod nadzorem egzaminatora. Będzie też można skosztować grochówki wojskowej.
   Impreza odbędzie się w godzinach 9 -14 na terenie WORD przy ul. Skrzydlatej w Elblągu.
   
   
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

"oswojenia z atmosferą " hehehe dobre !!!
hyrek (2011.05.20)

info

0  
  0
srutututu. ..
ryrek (2011.05.20)

info

0  
  0