Co z placem zabaw przy Wapiennej?

27
23.08.2023
Co z placem zabaw przy Wapiennej?
Fot. Anna Dembińska
Takie pytanie za pośrednictwem radnej Jolanty Lisewskiej kierują do władz miasta mieszkańcy. Zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego 2012/2013 plac jest według nich w złym stanie. Zobacz zdjęcia.

- Zły stan placu zabaw niepokoił mieszkańców, dlatego zgłaszali ten fakt różnym służbom. Dostali informację, że względu na planowane badania archeologiczne, plac będzie przeniesiony w inne miejsce. Gdzie miasto planuje przenieść lub utworzyć nowy, jakże potrzebny w tej dzielnicy, plac zabaw? - pyta radna Lisewska (PiS).

- Działka nr 228/5, wraz z sąsiednimi działkami nr 224/2 i 224/3 przy ul. Wapiennej 9-10, zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Starego Miasta w Elblągu, przeznaczona jest w przeważającej części pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, przy czym plan ten przewiduje uzupełnienie zabudowy w formie pierzei z północnej strony ulicy Wapiennej, pomiędzy Bulwarem Zygmunta Augusta a ulicą Zamkową. Obecnie rozważane jest przygotowanie do zbycia działek nr 224/2, 224/3 i 228/5, celem ich zagospodarowania, zgodnie z ustaleniami ww. planu, co spowoduje niewątpliwie zwiększenie walorów estetycznych obszaru Starego Miasta – czytamy w odpowiedzi przygotowanej przez Witolda Wróblewskiego.

Prezydent podkreśla, że jeśli nieruchomość przy Wapiennej zostanie sprzedana, nabywca ma zostać zobowiązany do zaprojektowania i zrealizowania w ramach inwestycji mieszkaniowej ogólnodostępnego placu zabaw. Prezydent informuje też, że działka nr 228/6, która jest aktualnie wydzierżawiona od Zarządu Budynków Komunalnych przez wspólnotę mieszkaniową przy ul. Wapiennej 1-3, może być również z inicjatywy wspólnoty zagospodarowana na cele rekreacji rodzinnej.

oprac. TB

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Odpowiedz godna urzędnika, szkoda że nie podał jeszcze paragrafów.
lipa (2023.08.23)

info

16  
  6
Pisowcy rozbiorą jak elektrownię i po problemie
Polska w ruinie (2023.08.23)
Na nic nie ma pieniędzy ja pracowałem na czarno na budowie ani renty nie płaciliście podatków a wymagacie jak się nie podoba to na zachód wszyscy jedźcie
maria i robert (2023.08.23)

info

8  
  9
Psycholu lecz się
(2023.08.23)

info

1  
  6
Za Tuska nie było takich problemów
(2023.08.23)

info

13  
  7
Przez kilka sezonów nawet trawa tu nie była koszona, więc jestem w szoku. A więc sprzedaż i przyczyna zaniedbanego placu, gdzie trawa była po pas są już znane. Odzwyczaić ludzi od tego miejsca to nikt nie będzie krzyczał
(2023.08.23)

info

13  
  6
Ci to mają obsesję
Obieżyświat (2023.08.23)
Tutaj też wtręty polityczne! Podczas gdy tu chodzi o zwykłą niegospodarność i marnowanie środków publicznych. Na prawdę, ci którzy te wtręty robicie, zastanówcie się chwilę nad sobą, bo wasze postępowanie trąci psychozą na kilometr.
Takie fakty (2023.08.23)

info

16  
  0
Pani z pisu zaistniała... śmieszne. Już nie wiedzą co wymyślić
(2023.08.23)
Dokładnie jsk piszesz a mieszkańcy trzech bloków z wapiennej i zamkowej nagle przed wyborami zamartwiają się o coś co niszczeje od dłuższego czasu
Inc (2023.08.23)