Wybrany wątek opinii

Omawialiśmy na studiach przypadki przetargów, w których służbowe auta dla pracowników instytucji publicznych, miały mieć według specyfikacji przetargowej konkretną szerokość podłokietnika w drzwiach, co do milimetra. Okazywało się, że taką konkretną szerokość podłokietnika ma tylko jeden producent aut, których dostępność zapewnia jedna sieć sprzedaży aut. I co? I nico! :D Ale najciekawszy przykład był z informatyzacją ZUS. "Zapomniało się" urzędnikom, że do komputerów, które zamówiono, trzeba zamówić też oprogramowanie, żeby w ogóle komputer się włączył :D I cyk, kolejny przetarg, tym razem z niesamowicie wysoką pozycją negocjacyjną dostawcy, bo komputery już ZUS kupił, więc co teraz? Trzeba dokupić oprogramowanie u tego samego kontrahenta, ale już po cenie jaką sobie zażyczy, bo mamy punkt bez odwrotu i desperację po stronie zamawiającego to wszystko Państwa Polskiego. Taki mamy kraj, taki klimat! A wiecie dlaczego każda partia, która była u władzy tak robi? Bo im na to pozwoliliście!
Obudź się i pomyśl dwa razy (2026.01.29)
@Obudź się i pomyśl dwa razy - Co to za studia, które nie uczą myślenia w państwie polskim? I taki mamy klimat jakie studia.
(2026.01.29)
@Obudź się i pomyśl dwa razy - Marne te studia albo spałeś na wykładach. Komputeryzacja ZUS a informatyzacja ZUS to dwie inne parafie.
(2026.01.29)
@Obudź się i pomyśl dwa razy - Bo system operacyjny Windows dla stacji PC to jedna firma ma na półce. Błysnąłeś jak stary salceson. Informatyzacja ZUS to platforma od Prokomu a temat stary jak świat. Na czymś Krauze te miliardy zarobił.
(2026.01.29)
@Obudź się i pomyśl dwa razy - To i daleko szukać nie musisz. UM Elbląga chciał kupić Superba swego czasu i kupił. Wystarczy napisać przetarg pod markę. Każdy Sprzedawca pisze to za Zamawiającego, żeby omyłek nie było.
Marcin40 (2026.01.29)
Ale pism nie pisze się w Windowsie, trzeba mieć jakiś program z edytorem tekstu, a ten nie jest załączany automatycznie do każdego komputera.
bfhbf (2026.01.29)
@Obudź się i pomyśl dwa razy - I najważniejsze kilka zdań napisałaś/eś pod koniec swojego retorycznego komentarza. I ja to rozumiem i z całą mocą napiętnuję. A tym czasem otrzymałaś/eś takie komentarze w odpowiedziach jak można przeczytać... Masakra mentalna! Ktoś mądrzejszy od nas wszystkich kiedyś powiedział: " Każdy naród ma taką władzę na jaką zasługuje!". Ty napisałeś prawdę dosłowniej: " Bo im na to pozwoliliście!" Nie chcą się obudzić... Pozdrawiam serdecznie.
Pomyśl jeśli jeszcze potrafi (2026.01.29)
Powrót do komentarzy